1 Haziran’da Antrenmanların Başlamasına Yönelik Organizasyonumuz

Total
0
Shares

Bu Yazıyı Kopyalayıp Cimer Başvuru Metnine yapıştırıp Başvurunuzu Yapınız

Bilindiği üzere üniversitelerin Spor Bilimleri fakülteleri ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulları Özel Yetenek Sınavları ile öğrenci almaktadır. Bu özel yetenek sınavları YKS’den hemen sonra başlamaktadır. Bu sınavlara her yıl 50000-75000 aralığında öğrenci katılmaktadır. Her üniversitenin farklı yetenek sınav içeriği vardır ve bunlar ciddi hazırlık gerektiren sınavlardır. 3 Aydır evden çıkmayan ve egzersiz yapamayan öğrencilerin ve maddi manevi yanlarında olan velilerinin sınava yönelik çok şiddetli kaygıları vardır.
YKS’nin ve akabinde yapılacak olan özel yetenek sınavlarının olağan tarihine çekilmesi ancak sınava hazırlanan öğrenci grubunun sokağa çıkma yasağının devam etmesinin unutulmuş bir detay olduğunu düşünmekteyiz.
Diğer taraftan yapılan araştırmalar sonucunda öğrencilerin ekseriyetinin evinde, eğitime tam anlamıyla ulaşamadığı ve verimli ders çalışamadığını ortaya koymuştur. Bu durum öğrenci ve velilerini kaygılandırmaktadır. Kaygıların sona erebilmesi için özellikle sınav hazırlık grupları için üniversite sınavlarına yönelik eğitimin hızlandırılmış şekilde bir an önce başlaması gerekmektedir. Etüt merkezleri ve diğer alanlarda farklı ekstra sınavlara hazırlayan kurumlar 1 Haziran’dan sınav sürecine kadar olan dönemde gerekli eğitimi hızlandırılmış olarak verebilir ve deneme sınavlarıyla öğrenciye katkı sağlayabilir durumdadır.

Talebimiz, öğrencilerin gerekli tedbirleri alması koşuluyla YKS’ye katılacak öğrencilerin Özel Yetenek Sınavları için antrenman yapabilmeleri ve hızlandırılmış şekilde YKS’ye kadar eğitim alıp deneme sınavlarına katılabilmeleri için 20 yaş altı kısıtlamalarında sınav hazırlık grupları için esnetme yapılmasıdır.

En Çok Beğenİ Alanlar

İstanbul’da Besyosu Olan Üniversiteler

Güncel gelişmelerden anında bilgi sahibi olmak için @besyocuyuzcom instagram hesabımızı takip edebilirsiniz. DOĞRU ÜNİVERSİTE SEÇMEK BESYO KAZANMADAKİ EN ÖNEMLİ ETKENDİR. BU SEBEPLE ÜST DÜZEY BİR MODÜL TASARLADIK. YAPAY ZEKA TEKNOLOJİSİ…
Devamı..