10 Bin Lira Ver Okulu Kazanacaksın! Diyen Dolandırıcılara Dikkat!

Total
0
Shares

Özellikle son zamanlarda artan Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde faaliyet gösteren bir takım dolandırıcılar öğrencileri çaresizce tuzağına düşürmeye çalışıyor.
Sınavdan önce “Ben herkesi kazandırırım okulda tanıdıklarım var. 10000 lira verirsen okuldaki hocalara para yedirip seni okula soktururum” diyen ve aynı ahlak düzeyine sahip bilgisiz ve cahil öğrencileri tuzağına düşüren bu tip kişiler yedek kayıt dönemi zamanı, yedekten sıra gelecek öğrencileri tek tek arayıp benzer bir numarayla kandırmaktadır.
Bu tip ahlak yoksunu dolandırıcılar öğrencilere “bu işler böyle yürüyor torpilin varsa kazanıyorsun” izlenimi uyandırarak bu işe mecbur bırakmak için her türlü üç kağıdı yapmaktadır. Bazıları Türkiye geneline nam salmış ve isimleri her gün başka kişiler tarafından kulağımıza gelmektedir. Öğrencilerin bu tip üç kağıtçılara itibar göstermemeleri ve hakkı olan üniversite için elinden gelen çalışmayı yapmaları gerekmektedir.

Özellikle bu durumla Manisa CBÜ, Aydın ADÜ, Ege Üni., Dokuz Eylül Üni. ve çevre üniversitelerde yoğunlukla karşılaşılmaktadır.

En Çok Beğenİ Alanlar

İstanbul’da Besyosu Olan Üniversiteler

Güncel gelişmelerden anında bilgi sahibi olmak için @besyocuyuzcom instagram hesabımızı takip edebilirsiniz. DOĞRU ÜNİVERSİTE SEÇMEK BESYO KAZANMADAKİ EN ÖNEMLİ ETKENDİR. BU SEBEPLE ÜST DÜZEY BİR MODÜL TASARLADIK. YAPAY ZEKA TEKNOLOJİSİ…
Devamı..