2017 Spor Lisesine Ek Puan Veren Üniversitelere Verilecek Dilekçe Örneği

Total
0
Shares

Lütfen Okuyunuz!!
Öncelikle şahsım adına konuşmam gerekirse spor lisesi çıkışlıların ön planda olması taraftarı olan birisiyim. Ancak, ilgili kanun çıktığı için ve bir çok üniversite listesini güncellediği için sorunun ilerleyen süreçte çok daha  trajik hale gelmemesi için bu girişimde bulunmak zorundayız. Besyocuyuz.com olarak yasaların gereğini uygulamak ve yasalarla ilgili sıkıntı teşkil eden bir durum oluştuğunda ona yönelik organizasyon yapmak ile mükellef olduğumuzu belirtelim. Spor Lisesi çıkışlı adaylar için ek puan alması konusundaki organizasyonumuzu Eylül ayında başlatacağız.
Umarım sonuca ulaşabiliriz…
 Şuan ek puan veren üniversitelere dilekçe yazmamızın temelinde, Ege üniversitesini yıllar önce kazanan öğrencilerin 3. sınıfa geçerken yanlış hesaplama ile kazandınız diye okuldan atılması yatmaktadır. Bu atılan öğrenciler hukuksal süreçte haklarını aramak için kazanılmış hak davası açtıklarında, kazanılmış hak; kişinin o an ki kurallar çerçevesinde doğru hesaplamalarla elde etmiş olduğu haktır ve o geri alınamaz. Sizin muhatap olduğunuz konu yanlış hesaplama sonucu verilmemesi gereken hakkın verilmesidir deyip davayı düşürmüştür. İlerleyen süreçte spor lisesinden 2017 yılında mezun olan adayların bu tarz trajik bir olay yaşamaması için bu organizasyonu yapıyoruz. Spor lisesine bir uyuzluğumuzun olması söz konusu dahi değildir. Kanunlar maalesef bu şekilde….

2017 mezunu spor lisesine ek puan veren üniversitelere  yönelik Bu dilekçeyi kendi el yazınızla doldurup, elden üniversiteye verdiğinizde sonuca ulaşmanız kuvvetle muhtemeldir.

Dilekçe Örneği

En Çok Beğenİ Alanlar

İstanbul’da Besyosu Olan Üniversiteler

Güncel gelişmelerden anında bilgi sahibi olmak için @besyocuyuzcom instagram hesabımızı takip edebilirsiniz. DOĞRU ÜNİVERSİTE SEÇMEK BESYO KAZANMADAKİ EN ÖNEMLİ ETKENDİR. BU SEBEPLE ÜST DÜZEY BİR MODÜL TASARLADIK. YAPAY ZEKA TEKNOLOJİSİ…
Devamı..