Beden Eğitimi Öğretmeni Olmak İçin KPSS Derdine Son! Mezun Ol İş Hazır!

2020 Yılı ocak ayında Beden Eğitimi Öğretmenliğine 711 kişi atandı ve en düşük puan 78,5 idi. Açıklanan 2023 Vizyonuna göre 2023 itibariyle tüm bölümlerden mezun olanlar KPSS’ye girecek ve atanacak puanı olanlar MEB’te öğretmen olacak, devlet tarafından ücretsiz olarak formasyon eğitimini alacak. Buda yeni mezun olanlarda rekabeti en az 4 kat arttırmaktadır. Eski mezunlara baktığımızda ise öğretmen olmak isteyen mezun sayısı çok daha fazla olacaktır. Bu kapsamda 2023 ve sonrasında mezun olanların atanması çok daha zor olacaktır.
İşte tam da bu noktada Türkiye’de ilk kez bir üniversite güçlü altyapısına da güvenerek mezun olur olmaz iş garantisi sunuyor. Final Üniversitesinin Öğretmenlik bölümü barajı 800 bin Antrenörlük bölümü barajı ise 150’dir. 2 Bölümünde de noter onaylı iş garantisi veriyor. Özellikle Beden Eğitimi Öğretmeni olmak isteyenler mutlaka düşünmelidir. Çünkü mezun olduğunuz anda doğu görevi olmaksızın istediğiniz şehirdeki Final Kurumunda Beden Eğitimi Öğretmeni oluyor direkt maaşınızı almaya başlıyorsunuz. Üstelik çoğu özel kurumda beden eğitimi öğretmeni maaşları çok düşük durumda ancak Final bünyesinde çalışan Final Üniversitesi mezunları (Milli Eğitimde Şuan 5500tl civarı bir maaş var) minimum 4500-4750 arası ücretlerle çalışmaktadır. Eğer Öğretmen çeşitli branşlarla alakalı donanımlıysa bu ücret daha da artmaktadır.
Bu kapsamda öğretmen olmak isteyen ve KPSS, doğu görevi gibi mevzularla uğraşmak istemeyip işini garantiye almak isteyen öğrencilere kesinlikle Final Üniversitesini tavsiye ediyoruz.
Final Üniversitesi kayıt olan tüm öğrencilere %75 burs veriyor ve 10.000TL gibi bir yıllık ücretle bu bölümleri okuyabiliyorsunuz. Ayrıca toplamda 10 Öğrenciye %100 Burs vermektedir. İyi derece yapıp TYT’si ve OBP’si yüksek olan öğrenciler hiç bir ücret ödemeden bu imkanlardan faydalanabilirler. Diğer taraftan Final Üniversitesi öğrencilerine opsiyonel olarak yurt ve yemek imkanı da sağlamaktadır. Yurdun özelliklerine kalacak kişi sayısına göre 6000-12000tl arası tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz yurtlarda dilerseniz tek kişi dilerseniz daha az ücret ödemek için 2-4-6 kişi kalabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

TYT Puan Hesaplama

Güncel gelişmelerden haberdar olmak,  canlı yayınlarımızda bizlere sorular sormak, videolarımızı takip etmek ve son dakika gelişmelerini bildirim olarak almak için sağ taraftan sosyal medya hesaplarımızı takip edip tamamen ücretsiz uygulamamızı…
Görüntüle