Beden Eğitimi Sınavlarını Nasıl Kazanabilirim?

Aslında Beden Eğitimi yetenek sınavlarında kazanmak o kadarda zor değil.Okula giren herkes bunu bilir aslında zor olan kazandıktan sonra ne yapılacağıdır.

Öncelikle bazı üniversitelerde kaç puan kazanmışlar ona bakalım;

9 EYLÜL ÜNİVERSİTESİ SINAV SONUCU

Erkekler kazananlar listesi.Kırmızı içine alınan YGS puanıdır
9 Eylül Üniversitesi Kadınlar Listesi

Adnan MENDERES ÜNİVERSİTESİ

Kadınlar sonuç listesi

 

Görüldüğü gibi aslında Yetenek Sınavlarını 400 puanı olanda kazanıyor 180 puanı olanda kazanıyor. 400 puanı olan yetenek sınavlarında daha az yorulurken düşük puanı olan biraz zor kazanıyor. Ama kazanmada bir engel yok.

Kazanmak için yapmanız gereken en önemli belki de en doğru şey size uygun yere girmenizdir. Bazen duyuyoruz en iyi dereceyi yapsa bile sınava girdiği üniversiteyi kazanamayacak kişilerin oraya gidip boşuna efor ve para harcadıklarını.Bunda tabi gittiği kursun da suçu var ama onu başka yazımda ele alacağım.

Size kendimin nasıl bir yoldan geçtiğimi kısaca anlatayım. 2009 yılında eski ÖSS sisteminde 200 puan ile Gaziantep Üniversitesinde sınava girdim. İlk aşama 100 metre ve 1500 metreydi. Bu tercihe bağlıydı ikisinden birini tercih edip istenilen dereceyi yapıp 2. aşamaya kalıyordunuz. Bir şekilde 2. aşamaya kaldık. Koordinasyonu güzel bir derece ile bitirdik. Sınav sonu açıklandı tabi bizim heyecan dorukta herkes kesin kesin deyip duruyordu. Sınav sonuçları açıklandı. Bizim isim kazananlarda yok kazananları bırakın yedeğin yedeğinde yok.Sonradan öğrendim ki zaten iyi derece değil en iyi dereceyi yapsam bile kazanamıyormuşum. Anlayacağınız emek, heyecan, ümitler, hayaller en önemlisi başka yerde sınava girme şansım var iken doğru yönlendirme ve bilinç olmadan bir yıl ümitlerimiz kayboldu.

Bir sonraki yıl için tecrübelerim doğru yerde girmemi sağladı ve ilk girdiğim yeri zorlanmadan kazandım.

Yetenek sınavını kaybeden kişiler yoktur. Doğru hazırlanmamış yanlış yerde girmiş kişiler vardır. Mutlaka sınava gireceğiniz yeri iyi seçin iyi araştırın. Yoksa daha gitmeden sınavı kaybetmiş olursunuz. İnsagramdan takip edip sorularınızı sorabilirsiniz. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere

İNSTAGRAM’DAN TAKİP ETMEK İÇİN https://www.instagram.com/sercan.besyocuyuz/

@sercan.besyocuyuz

Bir yanıt yazın
You May Also Like