MEZUNLARA TENİS ANTRENÖRLÜK KURSU

Mersin’in ev sahipliğinde Beden Eğitimi Öğretmenlerine Tenis 1. Kademe Antrenör yetiştirme kursu verildi.

[divider]
Mersin’in ev sahipliğinde Beden Eğitimi Öğretmenlerine Tenis 1. Kademe Antrenör yetiştirme kursu verildi.
21-25 Haziran 2014 tarihleri arasında Türkiye Tenis Federasyonu ve Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen ve Mersin Tenis Kompleksinde gerçekleştirilen Beden Eğitimi Öğretmenlerine Tenis 1. Kademe Antrenör yetiştirme kursu yapılan teorik ve pratik eğitimlerin ardından tamamlandı.
Mersin genelinde görev yapan 32 Benden Eğitimi Öğretmeninin katıldığı ve Türkiye genelinde ilk kez Bursa’da yapılan ikincisi de Mersin’de yapılan Beden Eğitimi Öğretmenlerine Tenis 1. Kademe Antrenör yetiştirme kursu Türkiye Tenis Federasyonu Teknik direktörü Amerikalı Douglas William McCardy kontrolünde, yardımcısı Suriyeli Abraham İbrahim, Türkiye Tenis Federasyonu eğitim kurulu Başkanı Serhat Altınel, Türkiye Tenis Federasyonu teknik kurul üyesi Orhan Ataç, Kurs yöneticisi M.Hıdır Kiremit ve kayıt görevlisi Orhan Kiremit tarafından yapıldı.
Verilen 5 günlük eğitimin sonunda Tenis 1. Kademe Antrenör yetiştirme kursunda başarılı olan Beden Eğitimi Öğretmenlerine Türkiye Tenis Federasyonu tarafından Tenis 1. Kademe Antrenörlük Belgesi verilecek. Sonuçlar açıklandıktan sonra  http://mersin.gsb.gov.tr/ adresi Duyuru bölümünde yayınlanacaktır.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Türkiye Tenis Federasyonu Mersin il Temsilcisi aynı zamanda Kurs yöneticisi olan M.Hıdır Kiremit şunları söyledi, “Türkiye genelinde bugüne kadar bu yıl Mersin’de ikincisi düzenlenen Beden Eğitimi Öğretmenlerine yönelik Tenis 1. Kademe Antrenör yetiştirme kursuna katılım oldukça yüksek oldu. Verilen eğitimler sonunda eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerlerimize Türkiye Tenis Federasyonu tarafından Tenis 1. Kademe Antrenörlük Belgesi verilecektir. Ben Türkiye Tenis Federasyonu Mersin il Temsilcisi ve Kurs yöneticisi olarak bu kursta emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu tür kurslar sayesinde Mersin’deki Antrenör eksikliğini gidermeyi hedefliyoruz” dedi.

 

 

Bir yanıt yazın
You May Also Like