Besyo Sınavını Kazananlar KYK Başvurusunu Ne Zaman Yapacak ?

Total
0
Shares

KYK 2015 -2016 Burs ve kredi başvuruları nezaman başlıyor? Bu yıl ilk defa yada arasınıflardan Kyk burs ve kredi almak için başvuru yapacak olan öğrencilerin başvuru tarihlerine dikkat etmesi ve başvurularda geçkalmaması gerekiyor..Şayet başvuruları kaçıranlar için ek başvuru süresi verilmeyecektir.2015 -2016 burs/kredi başvuru tarihleri ve burs başvurusu için sayfamızı düzenli takip ediniz.

2015-2016 eğitim öğretim yılında Ösym Lisans Yerleştirme Sınavı’na girerek yurt içinde ve yurt dışında ilk defa herhangi bir yükseköğretim kurumuna girmeye hak kazanan hazırlık ve 1. sınıf öğrencilerden yurtlarda barınmak isteyenler, Temmuz – Ağustos tarihlerinde kurumun(http://kyk.gsb.gov.tr/) internet adresinden müracaat edecek.

Yüksek lisans, doktora, ön kayıt ve özel yetenek, dikey, yatay geçiş sınavıyla yükseköğretim programlarına girecek öğrencilerin yurt başvuruları Eylül ayında kyk’nın belirlediği tarihlerinde (http://kyk.gsb.gov.tr/) adresinden alınacak. Yani normal ÖSYM tercihi ile gidenlerle aynı tarihte yapmayacaksınız .Daha sonra belirtilen bir tarhite yapacaksınız . O tarih geldiğinde sitemizden duyuracağız 

Herhangi bir yükseköğretim programına kayıtlı ara sınıf öğrencileri, yurt başvuruları için (ön lisans, lisans ve yüksek lisans) Ağustos’a kadar (http://kyk.gsb.gov.tr/) adresinden internet yoluyla müracaat edebilecek. Artık yıl öğrencileri ise yurt başvurularını Eylül tarihlerinde yurt müdürlüklerinden yapabilecek.

Yükseköğretim kurumlarına ek kontenjanla yerleşecek öğrencilerin başvuruları ise ÖSYM tarafından ek yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra internet yoluyla kabul edilecek.

En Çok Beğenİ Alanlar

İstanbul’da Besyosu Olan Üniversiteler

Güncel gelişmelerden anında bilgi sahibi olmak için @besyocuyuzcom instagram hesabımızı takip edebilirsiniz. DOĞRU ÜNİVERSİTE SEÇMEK BESYO KAZANMADAKİ EN ÖNEMLİ ETKENDİR. BU SEBEPLE ÜST DÜZEY BİR MODÜL TASARLADIK. YAPAY ZEKA TEKNOLOJİSİ…
Devamı..