Besyocu Anne Babası Olmak

Oncelikle besyo ogrencisi olan veya bu yolan çıkan kardeşlerim anne babanizin kıymetini bilin.

Sevgili Anne Babalarımız;

Bu süreç hem maddi hem manevi olarak belkide çocugunuzdan daha fazla sizleri yıpratacaktır. Ama sizler yemeden yedirmeyi giymeden giydirmeyi hayat felsefesi olarak yaşamış çocuklarinizi bugunlere kadar getirmiş durumdasiniz.

Emin olun oglunuz veya kızınız zor bir sureçten geçiyor sizlerde meslek kaygisi yaşayarak belkide çocuklarinizin ileride ki yaşamani arkadaş cevresini belirleyecek hayati bir donemeçtesini.

Maddi olarak ne kadar zorlandiginizin farkinda evlatlariniz. Ama hayalleri var bu cocuklarin. Biraz daha sabır. Her girdigi sinavda herseyden once ilk aklina gelen sizlerin emeklerini boşa çikarmamak. Belki ILDen ile sinavdan sinava geziyorlar tek dertleri sizlere bir seyleri ispat etmek belki kendi icin degil sizin icin başarmak.

Çocuklariniza arkalarinda oldugunuzu bugun herşeyden çok gostermelisiniz. Gostermlisiniz ki moral motivasyon açisinda rakiplerinden geride kalmasinlar.

Son olarak besyocuyu anne babası olmak zordur ama sizleri gururlandiracak sizleri onurlandiracak kocaman yıllar olacaktir. Bu yaşantilari parayla hiç bir bolumu okuyan ogrenci ve ailesi yasayamaz.

Hepinizin ellerinden opuyor saygilarimi sunuyorum

Not: Sene 2000 besyo sınavlarina giriyorum ikinci senem ve son bir universite deneme şansim kalmisti maddi imkansizliklardan dolayi o zamana kadar 3 universite denemistim 2 sinde ant ve rek kazanmistim. Ben ogretmenlik okumak istiyordum Afyon Kocatepe Universitesi sinavina girmek icin annem eli opulesi anam kolunda tek kalan bilezigini bozdurup beni o sinava gondermisti. Sınav parkuru 35 saniye tam puan di 33.80 yaptim yemin ederim o 34 saniyeyi hatirlamiyorum nasıl yaptim ne oldu bilemiyorum. 1500 kisi arasindan universiteye 3.lukle girdim. Bugunlere gelmem deki bu ozel olayi anlatmam da ki amac hepimiz zorluklardan geciyoruz fakat kendin icin 1 istiyorsan anne baban icin 1000 iste kardesim allah yolunuzu bahtinizi açik etsin.

Bir yanıt yazın
You May Also Like