BESYONUN GELECEĞİ..

Değerli sporseverler ve beden eğitimi sevdalıları. Güngeçmiyor ki beden eğitimi hakkında spekülasyonlar sürekli artıyor.

Her sene binlerce öğrencinin umutlarını bağladığı aylarca kendinden fedakarlık ederek hayatını kurtarmaya çalışan arkadaşlar, her sene olduğu gibi kaygımız beden eğitiminin geleceği hakkında kaygılarımız devam ediyor.

Senelerce komik sayılar atayıp bizlerin hayalleriyle oynayarak son bir kaç senedir 2000-2500 civarı beden eğitimi öğretmeni atayıp, antrenörlük, spor yöneticiliği ve rekreasyonun yüzüne bakmayarak binlerce gencin hayallerini suya düşürenler.

Bu sene de yine diğer bölümlere atama vermeyip sadece beden eğitimi öğretmenliğine belli sayıda atama verip önümüzdeki bu atamayı da kesecekler gibi görünüyor.

Sınavlara gelirsek de ygs puanı ve okul puanlarının orantısızlığı ile sınavda derece yapıp sıralamaya bile giremeyen arkadaşların olduğunu biliyoruz. Diğer yetenek sınavlarında da bu işler böyle gidiyor. Müzik, resim, güzel sanatlarda Ygs’ler konuşuyor.

Bunların nasıl düzeleceğine gelirsek de kökten bir değişim olmalı, yoksa bir çok okul KTÜ gibi sadece puanla almaya başlayacak. Bu da nitelikli sporcu ve spor adamının yetişmesini zorlaştıracaktır.

Senelerce beden eğitimi öğretmenliği için hayal kurup aylarca Besyo’ya girmek için ter döken mi kazanır, yoksa öğretmen olup maaşımı alıp işime bakarım diyen mi daha fazla verim sağlar birilerinin düşünmesi gereklidir..

HÜSEYİN TUTGUN

Bir yanıt yazın
You May Also Like

MEB 2. Deneme Sınavını Yayımladı

Güncel gelişmelerden haberdar olmak,  canlı yayınlarımızda bizlere sorular sormak, videolarımızı takip etmek ve son dakika gelişmelerini bildirim olarak almak için sağ taraftan sosyal medya hesaplarımızı takip edip tamamen ücretsiz uygulamamızı…
Görüntüle

Boks Antrenörlük Kursu

 2. Kademe Boks Antrenör yetiştirme Kursu  05-18 Mayıs 2014 tarihleri arasında Bolu  İlinde açılacaktır. [divider] Kursun gerçekleşeceği yer;  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Toplantı   salonu Kursa ilişkin genel bilgiler için…
Görüntüle