BESYONUN GELECEĞİ..

Total
0
Shares

Değerli sporseverler ve beden eğitimi sevdalıları. Güngeçmiyor ki beden eğitimi hakkında spekülasyonlar sürekli artıyor.

Her sene binlerce öğrencinin umutlarını bağladığı aylarca kendinden fedakarlık ederek hayatını kurtarmaya çalışan arkadaşlar, her sene olduğu gibi kaygımız beden eğitiminin geleceği hakkında kaygılarımız devam ediyor.

Senelerce komik sayılar atayıp bizlerin hayalleriyle oynayarak son bir kaç senedir 2000-2500 civarı beden eğitimi öğretmeni atayıp, antrenörlük, spor yöneticiliği ve rekreasyonun yüzüne bakmayarak binlerce gencin hayallerini suya düşürenler.

Bu sene de yine diğer bölümlere atama vermeyip sadece beden eğitimi öğretmenliğine belli sayıda atama verip önümüzdeki bu atamayı da kesecekler gibi görünüyor.

Sınavlara gelirsek de ygs puanı ve okul puanlarının orantısızlığı ile sınavda derece yapıp sıralamaya bile giremeyen arkadaşların olduğunu biliyoruz. Diğer yetenek sınavlarında da bu işler böyle gidiyor. Müzik, resim, güzel sanatlarda Ygs’ler konuşuyor.

Bunların nasıl düzeleceğine gelirsek de kökten bir değişim olmalı, yoksa bir çok okul KTÜ gibi sadece puanla almaya başlayacak. Bu da nitelikli sporcu ve spor adamının yetişmesini zorlaştıracaktır.

Senelerce beden eğitimi öğretmenliği için hayal kurup aylarca Besyo’ya girmek için ter döken mi kazanır, yoksa öğretmen olup maaşımı alıp işime bakarım diyen mi daha fazla verim sağlar birilerinin düşünmesi gereklidir..

HÜSEYİN TUTGUN

En Çok Beğenİ Alanlar

İstanbul’da Besyosu Olan Üniversiteler

Güncel gelişmelerden anında bilgi sahibi olmak için @besyocuyuzcom instagram hesabımızı takip edebilirsiniz. DOĞRU ÜNİVERSİTE SEÇMEK BESYO KAZANMADAKİ EN ÖNEMLİ ETKENDİR. BU SEBEPLE ÜST DÜZEY BİR MODÜL TASARLADIK. YAPAY ZEKA TEKNOLOJİSİ…
Devamı..