Denizli Pamukkale Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı 2018

https://www.youtube.com/watch?v=h7cqdk_lFY4&t=34s


Güncel gelişmelerden haberdar olmak,  canlı yayınlarımızda bizlere sorular sormak, videolarımızı takip etmek ve son dakika gelişmelerini bildirim olarak almak için sağ taraftan sosyal medya hesaplarımızı takip edip tamamen ücretsiz uygulamamızı Google Play ve Apple Store’a “Besyocuyuz” yazıp indirebilirsiniz.

Denizli Pamukkale Üniversitesi henüz resmi olarak kılavuzu açıklamadı. Besyocuyuz’a özel olarak paylaşıyoruz

1. Türkiye Cumhuriyeti (T.C.) vatandaşı olmak.
2. Adaylar için 2018-YKS’ye, Engelli Adaylar için 2018-YKS’ye veya 2017-YGS’ye girmiş olmak.
3. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümüne başvuracak tüm adaylar için, YKS-TYT en az 250,000 puan almak; Antrenörlük Eğitimi ve Rekreasyon Bölümlerine başvuracak tüm adaylar için YKS-TYT en az 200,000 puan; milli sporcular için YKS-TYT en az 160,000 puan almak. Her üç bölüme de başvuracak engelli adaylar için, YGS/YKS puan türlerinin birinden en az 100,000 puan almak.
4. Spor Bilimleri Fakültesi’nde eğitim görmesini engelleyecek herhangi bir sağlık, fiziksel ve/veya bedensel engeli bulunmamak. Engelli adaylar (bedensel engelli, görme engelli, işitme engelli, zihinsel engelli ve “yaygın gelişim bozukluğu” olan engelliler), bir üniversite veya devlet hastanesinden aldıkları “engelli sağlık kurulu (Heyet) raporu”nun durumlarını belgelemesi.

Duyuruyu Görüntüle Kılavuzu Görüntüle
Bir yanıt yazın
You May Also Like