Edirne Trakya Üniversitesi Besyo Video Analiz 2017

Bu yazı besyocuyuz.com’un 20.01.2016 tarihinde yayımlamış olduğu uygulamaya aittir. Özeti kullanmak isteyenler site linkini kopyalayıp paylaşabilir. Aksinin yapılması durumunda anayasanın (4630/1 – 4630/2 – 4630/3 md.) uyarınca  gerekli ceza-i müeyyide ile karşılaşılacaktır.
-Tüm Üniversiteler Hakkında Ayrıntılı Bilgiler (Parkur Ölçüleri, Kazananların Ortalama Puanı, Sınav Sistemleri)
-Güncel Haberler İçin Bildirim Sistemi (Sınav Kılavuzunun Açıklanması vs.)
-Sınav Takvimi (Yaklaşan Sınavların Tarihleri)
-Sınav Videoları ve Geçmiş Dönem Kılavuzları, Sonuçları
-E-dergi sekmesinde tüm üniversiteler hakkında aşağıdaki gibi tüm bilgiler
Uygulamamızı Google Play ve Apple Store’da “Besyocuyuz” yazarak ücretsiz indirebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=y4tmkkIJag8

Ön Kayıt: 18 Haziran 2017 – 11 Ağustos 2017 (Online)
Sınav Tarihi: 14-20 Ağustos 2017

EDİRNE TRAKYA ÜNİVERSİTESİ
Sınav İçeriğinin Özeti
Trakya Üniversitesi tek aşamalı branş sınavı yapmaktadır. 500 puan üzerinden saniyeye göre branş sınav puanı alınır. Antrenörlük Eğitimi bölümü sınavını kazanan aday hangi branştan sınavı kazanmış ise o branştan ya da sadece “Fitness uzmanlık” branşından mezun olma hakkına sahiptir. Diğer uzmanlık branşlarından mezun olma hakkı yoktur. YGS baraj puanı 200’dür. Milli sporcular ile Kırkpınar Kontenjanına başvuru yapacak adaylar için 180’dir. YGS’de ham puan olarak herhangi bir puan türünde bu puanları almış adaylar üniversiteye başvurularını yapabilir.

Sınavın Açıklaması
BRANŞ SINAVI
Adaylar Atletizm(100m veya 800m), Badminton, Basketbol, Futbol, Güreş, Hentbol, Judo, Ritmik Cimnastik, Tenis, Voleybol, Yüzme branşlarından 1 tanesini seçerler ve seçtikleri branştan sınava girerler. Her branşta fotoselli olarak saniyeye göre ölçüm yapılır ve daha hızlı yapan aday daha yüksek puan alır. 0 puan ile 500 puan arası bir puan cetveli vardır.

Branş Sınavları İle İlgili Ayrıntılar

Kontenjanlar


Kimler Düşünebilir?
Trakya Üniversitesi yıllardır aynı sınavı yapmaktadır. Branş sınavlarında önemli olan en hızlı şekilde yapmaktır. Trakya üniversitesinde yüzme branşı hariç diğer branşlardan sınava girecek adaylar kesinlikle sınava çok çalışmalıdır. 85 başlangıç ve üzeri olan sınavda 400-500 puan alabilecek erkek adaylar  ve 80 üzeri başlangıcı olan sınavda 350 üzeri puan alabilecek kadın adaylar düşünebilir. Trakya Üniversitesini düşünebilir.
Başlangıç puanı = YGS puanı x 0,22 + OBP puanı x 0,11 = Başlangıç Puanı
Spor lisesi çıkışlı adaylarda OBP puanı 0,14 ile çarpılır.

DAHA DETAYLI BİLGİ İÇİN KILAVUZU GÖRÜNTÜLE

Bir yanıt yazın
You May Also Like

İzmir Ege Üniversitesi Besyo Video Analiz 2017

Bu yazı besyocuyuz.com’un 20.01.2016 tarihinde yayımlamış olduğu uygulamaya aittir. Özeti kullanmak isteyenler site linkini kopyalayıp paylaşabilir. Aksinin yapılması durumunda anayasanın (4630/1 – 4630/2 – 4630/3 md.) uyarınca  gerekli ceza-i müeyyide ile karşılaşılacaktır.…
Görüntüle