Erzican Üniversitesi Besyo Sınavı Sonucu 2015

Total
0
Shares

Erzincan Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Sınav Sonuçları Açıklandı

Beden Eğitimi Özel Yetenek Sınavı ile Üniversite Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokuluna  40, Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümüne 50 öğrenci alındı.

27 Temmuz-1 Ağustos 2015 tarihleri arasında düzenlenen özel yetenek sınavları 2 aşamalı olarak gerçekleştirildi. Sınavın ilk aşamasında; güreş, badminton, yüzme, tenis, futbol, atletizm, taekvando, hentbol, voleybol ve basketbol branşlarında ter döken adaylar ikinci aşamaya kalmak için mücadele etti. İlk aşamada başarılı olan adaylar, sınavın ikinci aşaması olan koordinasyon sınavına tabi tutuldu. Sınavlarda aldıkları puanlara göre yapılan değerlendirmeler sonucunda başarılı olan 90 öğrenci,  Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokuluna ve Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümüne girmeye hak kazandı.

Özel yetenek sınavını kazanan adayların kesin kayıtları  3-7 Ağustos 2015 tarihleri arasında yapılacak. Asıl listeden kazandığı halde kayıt yaptırmayanların yerine yerleştirilecek yedek listedeki adayların  10-11 Ağustos 2015 tarihlerinde müracaatları sonunda 12-14 Ağustos 2015 tarihleri arasında kesin kayıtları yapılacak.

 

Sonuçlar.rar

 

 

 

En Çok Beğenİ Alanlar