Evleneceğiniz kişide mutlaka bulunması gereken 10 özellik

Bir çok kişi gelecekte evlenip aile kurma hayallerinden bahsederken aradığı kişiyi henüz bulamadığını söyler. Evleneceğimiz kişinin kim olduğunu bilmiyor olsak da bu kişide bulunması gereken özelliklerin ne olduğu konusunda hepimizin kafasında belirli bazı kalıplar ve fikirler var.

Birazdan aşağıda okuyacağınız özellikleri barındıran kişi sizin beyaz atlı prensiniz olacak gibi bir iddiamız olmasa da, yaşanan ilişkileri gözlemlediğimizde taraflarda genel olarak bulunan ya da partnerlerin birbirinde olmasını istediği özelliklerden oluşuyor.

İşte evleneceğiniz kişide mutlaka bulunması gereken 10 özellik;

1. İnançlarınıza saygı duymalı

Seçeceğiniz partner yaşamınızda inandığınız, peşinden gittiğiniz ya da size kendinizi iyi hissettiren şeylere inanan ve sizinle ortak paydada buluşabilen biri olmalı.

2. Size yeni şeyler öğretmeli

Birbirinizden öğrenecek bir şeyiniz kalmadığında yaşamın ne kadar sıkıcı olabileceğini az çok tahmin edebiliyorsunuzdur. Yeni bir yemek tarifinden problemlerinizle başa çıkma yollarınıza kadar bir çok farklı konuda birbirinize yeni şeyler katabilmeniz ve yaşam boyu birbirinizden bir şeyler öğrenebiliyor olmanız evliliğinizin mutlu devam edebilmesi açısından çok önemli.

3. Güvenen ve güvenilir olmalı

Eğer sürekli birlikte olduğunuz kişinin telefonunu kurcalama ihtiyacı duyuyorsanız, bu davranışınızın partnerinize güvenmiyor oluşunuzdan başka bir açıklaması olamaz. İlişkide güvensizlik gereksiz paranoyalara, kıskançlıklara ve problemlere yol açar. Bu nedenle beraber olduğunuz kişinin hem güvenilir olması, hem de size aynı ölçüde güvenebiliyor olması ilişkinizin geleceği için önem taşır.

4. Sizinle geçirdiği zamandan zevk almalı

Her çiftin kaliteli zaman geçirmeye ihtiyacı vardır. Dışarı çıkmak ve sosyalleşmek beraber zaman geçirmenin en eğlenceli yollarından biridir fakat baş başa geçirilen, romantic bir gece de iki taraf için de aynı ölçüde önemli olmalıdır. Bazen en sihirli anlar zamanın yavaş aktığı ve yalnızca yanımızdaki insane odaklanabildiğimiz dakikalardır. Kalabalıklar her zaman gerekli değildir.

5. Espiri anlayışlarınız uyuşuyorsa

Çiftler arası iletişimde zamanla yalnızca iki tarafın anlayabildiği bir dil oluşur. Espiri anlayışı da çiftler arasındaki bu iletişimin bir parçasıdır ve ortak bir espiri anlayışına sahip olmak, ilişkide iletişimi sağlıklı kılan en önemli unsurlardandır. Şakanın türüne bağlı olmaksızın ikiniz de aynı anda aynı şeye gülebiliyorsanız, bu olaylara bakış açınızın aynı düzlende olduğunu ve anlaşabileceğinizi gösterir.

6. İlişkinize ya da size kısıtlamalar getirmemeli

Arkadaşlarınızla dışarı çıkmanızdan ne giydiğinize kadar her şeyinize karışan bir partner sizi olduğunuz gibi kabul etmiyor demektir. Ultimotamların ve tehtidlerin olduğu bir ilişki, güveni ve saygıyı zedeler, olduğunuz gibi kabul edilmediğiniz için kendinizi değersiz hissettirir.

Sizi mini etek giydiğiniz için ya da video oyunları oynamayı sevdiğiniz için yargılayan biriyle beraberseniz, ilişkinizi ileri taşıma konusunu bir kez daha düşünmenizde fayda var.

7. Ortak noktada buluşulabilir olmalı

Herhangi bir konu üstüne anlaşabilmek ve ortak noktada buluşabilmek başarılı bir ilişkinin en önemli anahtarlarındandır.

Her birey birbirinden farklıdır. Bu nedenle bire bir sizinle aynı şeyleri düşünen, aynı şeyleri yapmaktan hoşlanan birini bulabilmeniz imkansızdır. Bu noktada anlaşma yapmaya açık olan ve uyumlu bir partnerle beraber olmak, yaşanacak problemlerin meydana çıkmadan engellenmesine yardımcı olur.

8. Ailenize saygılı olmalı

Burada ‘’Ailenizi sevmeli’’ gibi bir tamlama kullanmadık çünkü hiç kimse istemediği birini sevmek zorunluluğunda değil. Ancak hem arkadaşlarınıza hem de aile bireylerine saygı gösterebilmesi ve sizin yetiştiğiniz çevrenin bilincinde olabilmesi oldukça önemi.

9. Cinsellik konusunda tatmin edici olabilmeli

Partnerinizi yatakta mutlu edemiyorsanız, karşınızdaki kişi bu mutluluğu bir şekilde başka yerlerde arayacaktır. Cinsel uyum, ya da diğer bir deyişle ten uyumu uzun süreli ilişkilerde ilişkinin devamlılığını ve kalitesini sağlayan en önemli unsurlardan biridir. Birbirinizi mutlu ettiğiniz ve en özel anlarınızı paylaştığınız için, aranızda farklı bir bağ oluşur.

10. Sizi koşulsuz sevebilmeli

Yukarıda bahsettiğimiz her şey aslında bu maddede birleşiyor gibi. Karşınızdaki bireyi olduğu gibi, kim olduğuna önem vermeden yalnızca yanınızda olduğu için sevebilmek; aynı şekilde karşıdaki insanın da bunu eşit şekilde karşılaması evleneceğiniz kişide aramanız gereken en önemli özelliklerden biri.

Sizin evleneceğiniz kişiyi seçerken dikkat ettiğiniz diğer noktalar neler?

Kaynak : http://www.uplifers.com/evleneceginiz-kiside-mutlaka-bulunmasi-gereken-10-ozellik/

Bir yanıt yazın
You May Also Like