Gaziantep Üniversitesi Besyo Analiz 2017-2018

Güncel gelişmelerden haberdar olmak,  canlı yayınlarımızda bizlere sorular sormak, videolarımızı takip etmek ve son dakika gelişmelerini bildirim olarak almak için sağ taraftan sosyal medya hesaplarımızı takip edip tamamen ücretsiz uygulamamızı indirebilirsiniz.

VİDEO EKLENECEK

Gaziantep Üniversitesi

Sınav İçeriğinin Özeti

Gaziantep Üniversitesi denyecek adaylar tek aşamalı branş sınavı ile öğrenci alımı gerçekleştirmektedir. Baraj puanı 240 Milli sporcular için 150’dir. Her aday başvuru sırasında belirteceği ilgili branşın Futbol, Basketbol, Voleybol, Hentbol, Judo, Yüzme, Atletizim, Cimnastik, Tenis, Badminton, Hokey spor branşlarından sadece birisinden özel yetenek sınavına girecektir.  Adaylara sınavlarda 2 hak verilmektedir. 2 hak sonunda elde ettikleri en iyi derece sınav puanı olarak işlenmektedir. Daha önceden belirlnenen branş kontenjanın 3 katı kadar aday değerlendirmeye tabi tutulur. Sınavda özgeçmiş puanı önemli fakat sadece Türkiye 1.2.3’süne ek puan verildiği için özgeçmişsiz kazanan aday sayısı fazladır.

Sınavın Açıklanması

Branş Sınavı 

Futbol, Basketbol, Voleybol, Hentbol, Judo, Yüzme, Atletizim, Cimnastik, Tenis, Badminton, Hokey

Sınav Kılavuzunu Ve Branş İçeriklerini Görüntüleo

Kontenjanlar

 

 

 

 

 

Kimler Düşünebilir

Branş sınavında belirlenen kontenjanın 3 katı aday arasına girebileceğine inanan branşında iyi adayların kazanabilme potansiyeli çok yüksektir. Özgeçmiş etkisi olmasına rağmen özgeçmişsiz kazanılabilinir. Ayrıca milli sporculara ayrılan kontenjan bakımından ülkedeki en fazla milli kontenjanına sahip olması nedeniyle milli sporcuların kesinlikle denemesinde fayda vardır. Ayrıca Hokey branşından sınav yapan nadir okullardan bir tanesidir.

You May Also Like