Gelişim Üniversitesi Besyo Sınavı 2014

Özel bir üniversite olan Gelişim Üniversitesinin özel yetenek sınavı açıklanmıştır 

[divider]

PROGRAMLAR

Antrenörlük Eğitimi
Spor Yöneticiliği
Rekreasyon

ÖZEL YETENEK SINAVI UYGULAMA TAKVİMİ

ÖN KAYIT                                           : 20 Mayıs 2014 – 17 Haziran 2014
SINAV TARİHİ                                     : 18 Haziran 2014 – 21 Haziran 2014
MÜLAKAT TARİHİ                               : 24 Haziran 2014 – 29 Haziran 2014

ADAY KABUL KOŞULLARI

1.      T.C. ya da K.K.T.C vatandaşı olmak,
2.       2014 Yılı Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS). YGS-1. YGS-2. YGS-3. YGS-4. YGS-5. YGS-6 puan türlerinin (altı puan türünün en yükseği kullanılacaktır)  en az birinden 140 puanı almış olmak.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

1.      Adayların ön kayıt yaptırabilmesi için öncelikle Yapı Kredi Bankası İstanbul  Avcılar  Şubesi (ŞUBE KODU 842)  84635677 numaralı hesaba (TR93 0006 7010 0000 0084 6356 77)    100,00 TL yatırmaları zorunludur (Banka dekontu üzerine adayın TC kimlik numarası, Adı Soyadı ve ‘BESYO SINAV ÜCRETİ” ibaresi mutlaka yazdırılmalıdır).

2.      Adaylar İstanbul Gelişim Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu resmi internet sitesinde http://www.gelisim.edu.tr  adresinden ön kayıt başvuru formunu doldurduktan sonra aşağıda belirtilen belgeler ile başvurusunu tamamlamak üzere kayıt bürosuna (Dolum Tesisleri Yolu Şht. Piyade Onb. Murat Şengöz Sok.No:8 Avcılar/İSTANBUL) ) veya sınav yerine getirilerek elden teslim edilecektir.

3.      2014 yılına ait YGS sonuç belgesi,

4.      4.5 x 6 ebadında son üç ayda çekilmiş, adayın açık olarak tanınmasına imkân verecek şekilde uygun 2 adet vesikalık fotoğraf,

5.      Resmi bir sağlık kuruluşundan alınan sağlık raporu. Sağlık raporu üzerinde “Spor yapmasında sakınca yoktur” ibaresi yer almalıdır. (Herhangi bir Sağlık Kuruluşundan alınabilir)

6.      T.C. Kimlik No yazılı, fotoğraflı ve onaylı nüfus cüzdanı fotokopisi (aslı ile karşılaştırılacaktır.)

7.      Milli sporcular için Gençlik Hizmetleri ve Spor Genel Müdürlüğü’nden alınmış millilik belgesinin aslı veya noter onaylı sureti (Gençlik Hizmetleri ve Spor Genel Müdürlüğü’nden en az Genel Müdür Yardımcısı onaylı, İlgili Federasyon Başkanı ve Genel Sekreteri imzalı)  olması gerekmektedir. (Sadece Futbol branşı için Türkiye Futbol Federasyonundan alınan resimli ve onaylı millilik belgesi kabul edilecektir). İlgili belge için fotokopi veya faks kabul edilmeyecektir. Adayların şahsen başvuruları sırasında ilgili belgeyi kayıt görevlisine teslim etmeleri gerekmektedir. Başvuru sırasında ilgili belgeyi teslim etmeyen adayların millilik durumları değerlendirmeye alınmayacaktır. Milli Sporcu, millilik belgesini başvuru sırasında ibraz etmezse gireceği sınavda diğer öğrenci adaylar gibi değerlendirilir.

8.      Güzel Sanatlar ve Spor Liselerinin “Spor” alanlarından mezun olan adayların mezuniyet belgesi ya da diplomasının aslı veya    “aslı gibidir” onaylı sureti,

9.      Başvuru evrakları İstanbul Gelişim Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Kayıt Bürosuna veya sınav yerine getirilerek elden teslim edilecektir.

10.Adayların şahsen başvuruları sırasında aşağıda verilen “Sporcu Özgeçmişi Tablosu”ndan belgelendirebileceği seçeneği BAŞVURU FORMUNUN ALTINDA EL YAZISI İLE BELİRTİP ilgili belgeyi kayıt görevlisine teslim etmesi gerekmektedir.

Sporcu Özgeçmişi Tablosu

Kontenjanlar;

BÖLÜM

KONTENJAN
ANTRENÖRLÜK 60
SPOR YÖNETİMİ 60
REKREASYON 60

Adaylara %100, %50, %25 burs imkânı sağlanacaktır

SINAV AŞAMALARI

1.      Koordinasyon Testi
2.      Sporcu Özgeçmişi
3.      Mülakat

Başvuru için Tıklayınız.

Bir yanıt yazın
You May Also Like