Giresun Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Besyo Özel Yetenek Sınavı 2019

https://youtu.be/hOMIXlsVR88

Başvurular online olarak http://app.giresun.edu.tr/sporbilimleribasvuru.aspx adresi üzerinden 18-22 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılabilecektir (Hafta sonuda başvuru yapılabilecektir)

ÖZEL YETENEK BAŞVURU ŞARTLARI
a. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
b. 2019 yılı YKS’ ye girmiş olmak ve YKS puan türüne bakılmaksızın Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümüne en az 180 veya daha fazla, Antrenörlük eğitimi(1. ve 2. Öğretim) Bölümüne ise en az 150 veya daha fazla puan almış olmak.
c. Giresun Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünde / Antrenörlük Eğitimi(1. ve 2. Öğretim) Bölümünde eğitim görmesini engelleyecek herhangi bir zihinsel, fiziksel veya bedensel engeli bulunmamak (Kesin kayıt hakkı kazananlardan resmi yataklı hastaneden alınmış heyet raporu istenecektir)
ç) 2019 YKS’ de merkezi yerleştirme sistemi ile herhangi bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adaylar da bu programlara başvurabilir.
d) Başka bir üniversitede özel yetenek sınavına müracaat eden veya sınava giren adaylar da Giresun Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümüne / Antrenörlük Eğitimi(1. ve 2. Öğretim) Bölümüne Özel Yetenek Başvurusu yapabilir


Kılavuzunu Görüntüle

Bir yanıt yazın
You May Also Like