Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Besyo Sınavı Kılavuzu Açıklandı 2020

Yüksekokul2020-2021 Özel Yetenek Sınavı küresel ölçekte yaşanan Pandemi koşulları nedeniyle adayların fiziki katılımı ile yapılmayacaktır. Özel Yetenek Sınav Puanları Spor Özgeçmişi Belgelerinin değerlendirilmesi ile hesaplanacaktır. Ancak, Spor Özgeçmişi beyan etmeyen adaylarda programlarımıza başvuruda bulunabilecekler ve Yerleştirme Puanları “Temel Yeterlilik Testi” ve “Orta Öğretim Başarı Puanları” dikkate alınarak hesaplanacaktır.

Özel Yetenek Sınavına ön kayıt yaptırmak isteyen tüm adayların (engelli adaylar hariç) 2019-TYT Dönüştürülmüş Puanı veya 2020 Temel Yeterlilik Testi (TYT) puanının 150 ve üzerinde olması gerekmektedir.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünü tercih edecek adayların (Milli adaylar dâhil) 2020 TYT ‘de en düşük 800.000’inci başarı sırasına sahip olması gerekmektedir.

Ön kayıt başvuru işlemleri 4-9 AĞUSTOS 2020 tarihleri arasında internet ortamında (online) yapılacaktır. Ön kayıt başvuru işlemlerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Başvuru işlemlerinin eksiksiz bir şekilde tamamlanabilmesi için aşağıdaki bağlantıda yer alan açıklamaların izlenmesi önemlidir.

KILAVUZ Engelli Adaylar Sınavı Kılavuzu
1 comments
Bir yanıt yazın
You May Also Like