Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Besyo Sınavı 2015

Total
0
Shares

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 2015-16 Özel Yetenek Sınav Kılavuzu Açıklandı .

Liseler, Meslek Liseleri, Öğretmen Liseleri ve Güzel Sanatlar ve Spor Liselerinin Spor –Alan / Kol Bölümlerinden mezun olan adayların, Olimpik Spor dallarında milli olan sporcuların 2015– YGS puan türlerinden birinden en az 140.000 ve daha fazla puan almış olmak. Başvuracak adayların 2015-YGS puan türlerinin en az birinden 200.000 ve daha fazla puan almış olmak gerekmektedir  .

Özel yetenek sınavı iki aşamadan oluşmaktadır. 1. Aşama:

Eleme testi: Erkek adaylar için 1500 m koşu testi yapılacaktır. 1500 metreyi 5 dakika 40 saniye ve altında tamamlayan adaylar eleme testinde başarılı kabul edilerek 30 metre sürat testine girmeye hak kazanacaklardır. Bayan adaylar için 800 m koşu testi yapılacaktır. 800 metreyi 3 dakika 45 saniye ve altında tamamlayan adaylar eleme testinde başarılı kabul edilerek 30 metre sürat testine girmeye hak kazanacaklardır. Erkek adaylar için 1500 m ve bayan adaylar için 800 m testi eleme niteliğinde olup özel yetenek sınav puanlamasına katılmayacaktır.

2. Aşama: 30 metre sürat testi:

Eleme testini başarıyla tamamlayan erkek ve bayan adaylar 30 metre sürat testine katılacaktır. Sürat testinden elde edilen derece özel yetenek sınav puanlamasında kullanılacaktır. 30 metre sürat testi fotosel kullanılarak yapılacaktır. Adaylar koşuya başlangıç fotoselinin 1 metre gerisinden başlayacaklardır. Her adaya 1 (bir) koşu hakkı tanınacaktır.

Kılavuz İndir

PROJELERİMİZLE HER YERDE ÖĞRENCİMİZİN YANINDAYIZ

Öğrenci mağduriyetlerini azaltmak amacılıyla ürettiğimiz proje kapsamında her şehirdeki yetenek sınavlarından 1 hafta önce sınavın yapılacağı şehirde, hocalarımız sınava son hazırlık mahiyetinde çalışmalar organize edecek. Bu çalışmalar ne işe yarayacak? -Öğrenci sınav öncesinde, anında ve sonrasında psikolojisini yüksek tutacak arkadaş grubu edinecek. -Öğrenciler birebir  sınav ile aynı olan hocalarımızın kurduğu parkurlarda kendilerini test edecekler -Hocalar öğrenciyi fiziksel olduğu kadar mental olarak da destekleyecek ve sınavda başarı göstermesi için elinden gelen emeği gösterecektir. -Sınava 1 hafta önceden gelmek öğrenciyi sınav havasına psikolojik ve fiziksel olarak adapte edeceği için başarısı artacaktır. Üstelik bu 1 haftalık çalışma bedeli yalnızca 50 Tl dir ücreti çalışmadan önce hocalara yüzyüze ulaştırabilirsiniz.

İletişim : İlhan Aydınlık “543 299 69 77 “

 

 

En Çok Beğenİ Alanlar