İstanbul Maratonu iptal edilecek mi?

Total
0
Shares

Türkiye, 15 Kasım Pazar günü iki büyük organizasyon için geniş güvenlik önlemleri eşliğinde hazırlıklarını sürdürürken, dün gece Paris’ten gelen saldırı haberleri ile sarsıldı.

Fransa’nın başkenti Paris’te, aralarında bir konser salonu ve Fransa-Almanya maçının da yapıldığı stadyumun da olduğu 7 ayrı noktada bombalı ve silahlı eylemler düzenlendi.

Saldırılarda şu ana kadar 127 kişi hayatını kaybetti, 80’i ağır olmak üzere en az 200 kişi de yaralandı.

Paris saldırısı sonrası akıllara ilk olarak 15 Kasım Pazar günü Antalya’da başlayacak olan G20 zirvesi ve İstanbul’da yapılacak Vodafone İstanbul Maratonu geldi.

VODAFONE İSTANBUL MARATONU İPTAL EDİLMEYECEK
Saldırıların ardından akla gelen ikinci etkinlik ise yine 15 Kasım Pazar yani yarın İstanbul’da düzenlenecek olan Vodafone İstanbul Maratonu oldu.Haberiyakala.com, sosyal medyada ortaya atılan Vodafone İstanbul Maratonu iptal edildi haberlerini İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkililerine sordu. Haberiyakala.com’a konuşan İstanbul Emniyet Müdürlüğü yetkilileri maratonu İBB ve Vodafone’un düzenlediğini, çok sıradışı bir güvenlik önlemi almaları gerekmedikçe kendilerini maratonu iptal etme yetkilerinin olmadığını açıkladı. Üst düzey bir emniyet yetkilisi, Vodafone İstanbul Maratonu’nun şimdilik planlandığı gibi düzenleneceğini ancak güvenlik konusunda daha hassas olunacağını kaydetti.

 

En Çok Beğenİ Alanlar

İstanbul’da Besyosu Olan Üniversiteler

Güncel gelişmelerden anında bilgi sahibi olmak için @besyocuyuzcom instagram hesabımızı takip edebilirsiniz. DOĞRU ÜNİVERSİTE SEÇMEK BESYO KAZANMADAKİ EN ÖNEMLİ ETKENDİR. BU SEBEPLE ÜST DÜZEY BİR MODÜL TASARLADIK. YAPAY ZEKA TEKNOLOJİSİ…
Devamı..