İstanbul Marmara Üniversitesi Besyo Analiz 2017-2018

Güncel gelişmelerden haberdar olmak,  canlı yayınlarımızda bizlere sorular sormak, videolarımızı takip etmek ve son dakika gelişmelerini bildirim olarak almak için sağ taraftan sosyal medya hesaplarımızı takip edip tamamen ücretsiz uygulamamızı indirebilirsiniz.

 

VİDEO EKLENECEK

MARMARA ÜNİVERSİTESİ
Sınav İçeriğinin Özeti
Marmara Üniversitesinde Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Spor Yöneticiliği ve Antrenörlük Eğitimi bölümleri için Erkeklerde 1500metre koşusu ve kadınlarda 800m koşusundan oluşmaktadır. Öğretmenlik Bölümünde koşu %30, sportif özgeçmiş %70 etkilidir. Spor yöneticiliği ve antrenörlük bölümlerinde koşu %10, sportif özgeçmiş %90 etkilidir. Öğretmenlik bölümünde baraj puanı 265, milli adaylarda ise 180’dir. Ayrıca 2 yıl lisans şartı vardır. Antrenörlük bölümünde 220, millilerde 180’dir. Ayrıca 3 yıl lisans şartı vardır. Spor Yöneticiliği bölümünde 200, millilerde 180’dir. Ayrıca 3 yıl lisans şartı vardır.

Sınavın Açıklaması
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü

Erkeklerde 1500m, kadınlarda 800m koşuları vardır. Koşu %30, sportif özgeçmiş %70 etkilidir. 2 yıl lisansı olmayan adaylar sınava başvuru yapamazlar.

Antrenörlük Eğitimi Bölümü
Adaylar (Milli Sporcular Dahil), Antrenörlük Eğitimi Bölümü için; Atıcılık, Atletizm, Badminton, Basketbol, Cimnastik, Futbol, Güreş, Golf, Judo, Hentbol, Kano, Karate-Do, Kürek, Masa Tenisi, Ritmik Cimnastik, Sualtı Sporları ve Donanımlı Dalış, Su Topu, Taekwondo, Tenis, Voleybol ve Yüzme spor dallarında başvuruda bulunabilirler.

Spor Yöneticiliği Bölümü

Kontenjanlar
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği
24 Erkek, 16 Kadın 10 Milli
Spor Yöneticiliği
36 Erkek, 24 Kız
Antrenörlük Eğitimi
79 Erkek, 51 Kız 10 Milli

Kimler Düşünebilir?

Öğretmenlik bölümünde YGS (TYT) puanı 265 üzeri olan özgeçmişi yüksek adaylar, antrenörlük ve yöneticilik bölümünde 230 üzeri YGS’si (TYT) olan özgeçmişi yüksek adaylar düşünebilir. Koşunun etkisi özellikle antrenörlük ve yöneticilik bölümünde çok azdır. Antrenörlük ve yöneticilikte koşusu kötü olan, özgeçmişi çok iyi olan ve YGS’si (TYT) orta düzeyde olan arkadaşların şansı vardır.

You May Also Like