İzmir 9 Eylül Üniversitesi Besyo Analiz 2017-2018

Güncel gelişmelerden haberdar olmak,  canlı yayınlarımızda bizlere sorular sormak, videolarımızı takip etmek ve son dakika gelişmelerini bildirim olarak almak için sağ taraftan sosyal medya hesaplarımızı takip edip tamamen ücretsiz uygulamamızı indirebilirsiniz.

 

VİDEO EKLENECEK

İzmir 9 Eylül Üniversitesi

Sınav İçeriğinin Özeti
9 Eylül Üniversitesi Antrenörlük bölümüne yalnızca sportif özgeçmişle alım yapmaktadır. Öğretmenlik bölümünde ise sınav 2 aşamadan oluşmaktadır. 1. aşama uygulama sınavı 2. aşama ise sportif özgeçmiş puanı değerlendirmesidir. Uygulama sınavı %50, sportif özgeçmiş puanı %50 etkilidir. Uygulama sınavları 20m mekik koşusu, 30m sürat koşusu ve cimnastik testidir. Baraj puanı öğretmenlik bölümü için 240’tır. Antrenörlük bölümü için 190’dır. YGS’de herhangi bir puan türünde ham puan olarak bu puanları almak yeterlidir.

Sınavın Açıklaması
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği
20m Mekik, 30m sürat ve cimnastik serisi sınavların herhangi birisinden 0 puan alan veya toplamda 15 puanın altında alan adaylar değerlendirmeye alınmazlar.

Aday 20 metrelik alan içinde sinyal sesine uygun şekilde git gel koşusu yapar. Sinyalle birlikte koşuya başlayan aday bir sonraki sinyale kadar karşı taraftaki 2 metrelik alan içinde olmak zorundadır. Başlangıçta çok yavaş başlayan bu test mekik sayısı arttıkça hızlanır. Puanlama erkeklerde 74-139 mekik arasında, bayanlarda 39-91 mekik arasında gerçekleştirilir. Değerlendirme 15 puan üzerinden yapılmaktadır.

1

2-30m SÜRAT KOŞUSU

Aday 30 metrelik belirtilen kulvar içerisinde süratli bir şekilde koşar. Puanlama erkeklerde 3,90-4,50sn arasında, bayanlarda 4,35-5,81sn arasında gerçekleştirilir. Değerlendirme 20 puan üzerinden yapılmaktadır.

1

3-CİMNASTİK SERİSİ

1

Geriye kalan 50 puan ise özgeçmiş değerlendirmesine göre verilecektir. Öğretmenlik Bölümünün Sportif Özgeçmişi:
4-SPORTİF ÖZGEÇMİŞ
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü
Bireysel Branşlar

Bu tabloda karşılık görmeyen belge ibraz eden adaylar veya Sporcu Özgeçmiş Puanına itiraz edilen durumlar için komisyon kararı esas alınacaktır. # Olimpik Branşlar: Okçuluk, atletizm, badminton, plaj voleybolu, boks, basketbol, kano slalom, kano sprint, dağ bisikleti, serbest stil bisiklet( cycling bmx), yol bisikleti, velodrom bisiklet (pist yarışları), atlama, binicilik, eskrim, futbol, golf, artistik cimnastik, ritmik cimnastik, hentbol, hokey, judo, yüzme, modern pentatlon, kürek, rugby, yelken, atıcılık, maraton yüzme, senkronize yüzme, masa tenisi, taekwondo, tenis, trampolin, triatlon, voleybol, su topu, halter, güreş (serbest stil, greco-roman), alp disiplini kayak, biatlon, bobsleigh, cross country kayak, curling, artistik patinaj, serbest still kayak, buz hokeyi, kızak (luge), kuzey komnine (nordic combined), sürat pateni, skeleton, kayak atlama, snowboard, sürat pateni.

Bu tabloda karşılık görmeyen belge ibraz eden adaylar veya Sporcu Özgeçmiş Puanına itiraz edilen durumlar için komisyon kararı esas alınacaktır. Alınan belgelerin Sporcu Özgeçmiş Puanlarının hesaplanmasında, ibraz edilen belgedeki takımın yer aldığı lig son sıradaysa, ligin kaçıncı sıradaki lig olduğuna bakılmaksızın, 7. Sıradaki madde çerçevesinde değerlendirilerek 10 puan verilir. # Olimpik Branşlar: Okçuluk, atletizm, badminton, plaj voleybolu, boks, basketbol, kano slalom, kano sprint, dağ bisikleti, serbest stil bisiklet( cycling bmx), yol bisikleti, velodrom bisiklet (pist yarışları), atlama, binicilik, eskrim, futbol, golf, artistik cimnastik, ritmik cimnastik, hentbol, hokey, judo, yüzme, modern pentatlon, kürek, rugby, yelken, atıcılık, maraton yüzme, senkronize yüzme, masa tenisi, taekwondo, tenis, trampolin, triatlon, voleybol, su topu, halter, güreş (serbest stil, greco-roman), alp disiplini kayak, biatlon, bobsleigh, cross country kayak, curling, artistik patinaj, serbest still kayak, buz hokeyi, kızak (luge), kuzey komnine (nordic combined), sürat pateni, skeleton, kayak atlama, snowboard, sürat pateni.
Antrenörlük Eğitimi Bölümü
Sadece sportif özgeçmiş değerlendirmesiyle öğrenci almaktadır.
Sportif Özgeçmiş Değerlendirme Tablosu

Kontenjanlar
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği
17 Erkek 13 Kız
Antrenörlük Eğitimi
Toplam 40
Antrenörlük Eğitimi 2. Öğretim
Toplam 30

Kimler Düşünebilir?
Öğretmenlik bölümünü YGS (TYT) Puanı 240 üzeri olan yüksek özgeçmişli iyi puan toplayabilecek erkek ve kadın adaylar ve YGS (TYT) puanı 280 üzeri olan iyi puan toplayabilecek düşük özgeçmişli erkek ve kadın adaylar düşünebilir.
Antrenörlük bölümünü YGS (TYT) puanı 200 üzeri olan yüksek özgeçmişli erkek ve kadın adaylar düşünebilir.

You May Also Like