Karabük Üniversitesi BESYO 2015 Kapsamlı Özet

 Bu yazı besyocuyuz.com’un 20.01.2016 tarihinde yayımlamış olduğu uygulamaya aittir. Özeti kullanmak isteyenler site linkini kopyalayıp paylaşabilir. Aksinin yapılması durumunda anayasanın (4630/1 – 4630/2 – 4630/3 md.) uyarınca  gerekli ceza-i müeyyide ile karşılaşılacaktır.
-Tüm Üniversiteler Hakkında Ayrıntılı Bilgiler (Parkur Ölçüleri, Kazananların Ortalama Puanı, Sınav Sistemleri)
-Güncel Haberler İçin Bildirim Sistemi (Sınav Kılavuzunun Açıklanması vs.)
-Sınav Takvimi (Yaklaşan Sınavların Tarihleri)
-Sınav Videoları ve Geçmiş Dönem Kılavuzları, Sonuçları
-E-dergi sekmesinde tüm üniversiteler hakkında aşağıdaki gibi tüm bilgiler
Uygulamamızı Google Play ve Apple Store’da “Besyocuyuz” yazarak ücretsiz indirebilirsiniz.

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ
Sınav İçeriğinin Özeti
Yalnızca koordinasyon parkurundan oluşan bir sınav sistemi vardır. YGS baraj puanı 210’dur. YGS’de herhangi bir puan türünde bu puanı almak yeterlidir. Milli sporcular ve spor lisesi mezunları için ise baraj puanı 140’tır.

Sınavın Açıklaması
1

1.İstasyon: Öne takla istasyonunda aday öne takla atar.
2.İstasyon: Çapraz slalom istasyonunda aday 6 adet çapraz slalomu geçer. (Slalomları geçerken uygun ayağı slalomun hemen yanına koyup vücudu ve kolları kullanarak geçmek avantaj sağlar.)
3.İstasyon: Duvara top atıp tutma istasyonunda aday alt sınırı 1.85m olan duvara 3 kere basketbol topunu atıp tutar. (Bir adım önde göğüs pası şeklinde yapmak avantaj sağlar)
4.İstasyon: Bank üzerinde çift ayak sıçrama istasyonunda aday 10 adet çift ayağıyla sıçrama yapar.(Vücut bankın üzerinden kalçadan bacakları döndürerek hızlı bir şekilde yapmak avantaj sağlar. Parmak ucu kullanılmalıdır.)
5.İstasyon: Engel geçişi istasyonunda aday sırasıyla engellerin üstünden-altından-üstünden geçer. (Engel geçişine hafif yan ve bir ayak önde girmek avantajlıdır hızlı geçmeyi sağlar.)

Kontenjanlar
(Görsel Üniversite Kılavuzundan Alıntıdır.)
1

2015 Yılındaki Kazananların Analizi
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü
Kazanan erkek adayların ortalama YGS puanı 290, OBP puanı 380 ve parkur derecesi 30.40’tır.
Kazanan bayan adayların ortalama YGS puanı 270, OBP puanı 390 ve parkur derecesi 35.70’tir.

Üniversiteyi Kimler Düşünebilir?
YGS ve OBP puanı yüksek parkuru orta düzeyde olan herkes düşünebilir. Parkuru 39.50 yapıp kazanan bayan bile vardır. Özellikle OBP’nin etkisi çok fazladır. 39.5 ile kazanan bayan adayın OBP’si 461, YGS’si 245’tir. YGS’si 235, OBP’si 263 olan parkuru 39.5 yapmış bayan aday ise son sıralardadır.

 

Bir yanıt yazın
You May Also Like