Kastamonu Üniversitesi Besyo Analiz 2017-2018

Total
0
Shares

Güncel gelişmelerden haberdar olmak,  canlı yayınlarımızda bizlere sorular sormak, videolarımızı takip etmek ve son dakika gelişmelerini bildirim olarak almak için sağ taraftan sosyal medya hesaplarımızı takip edip tamamen ücretsiz uygulamamızı indirebilirsiniz.

 

VİDEO EKLENECEK

Kastamonu Üniversitesi

Sınav İçeriğinin Özeti

Sınav 2 aşamadan oluşmaktadır. 1 aşama branş sınavıdır ve ön elemedir. 2. aşamaya 320 erkek, 240 kadın aday geçebilmektedir. 2. Aşama ise koordinasyon parkurundan oluşmaktadır. Genel değerlendirmede 1. aşama %50, 2. aşama ise %50 etkilidir. Antrenörlük bölümünde 1 yıl lisans şartı vardır. YGS baraj puanı öğretmenlik bölümü için 250, antrenörlük için 200, spor yöneticiliği için 225’tir. Milli ve spor lisesi çıkışlı adaylarda ise 150’dir. YGS’de ham puan olarak herhangi bir puan türünde bu puanları almış olan adaylar üniversiteye başvurularını yapabilir.

 

Sınavın Açıklaması
1-BRANŞ SINAVI

Branş sınavı ön elemedir ve aşağıda belirtilen kontenjan kadar aday 2. aşamaya geçmeye hak kazanır. Genel değerlendirmede %50 etkilidir. Adaylar Badminton, Basketbol, Futbol Kaleci, Futbol, Hentbol, Voleybol ve Yüzme branşlarında uygulamalı sınava girerler onun dışındaki branşlarda derecelerine göre puan alırlar.

Branş Sınavının Ayrıntılarını Görüntüle

2-UYGULAMA SINAVI
Genel değerlendirme %50 etkilidir.
Koordinasyon Parkuru 

1

1.İstasyon: Atlama beygiri istasyonunda aday atlama beygirinin üzerinden tüm vücudu geçer.
2.İstasyon: Öne takla istasyonunda aday öne takla atar.
3.İstasyon: Denge aleti istasyonunda aday 30cm yüksekliğindeki denge aletinden başında ve sonunda bulunan zorunlu alanlara basarak geçer. (Kontrollü ve büyük adımda geçmek avantaj sağlar.)
4.İstasyon: El merdiveni istasyonunda aday el merdivenini geçer ve sonundaki kasaya basarak istasyonu bitirir. (El merdiveni basamaklarını geçebilindiği gibi 3’er 3’er 4’er 4’er geçmek avantaj sağlar.)
5.İstasyon: Top taşıma istasyonunda aday farklı renkteki topları kendi rengindeki kasaya taşır. (Topları uzanarak ve uzun adım atarak taşımak avantaj sağlar.)
6.İstasyon: Koordinasyon istasyonunda aday her bir daireye tek ayağıyla sırasıyla basar.
7.İstasyon: Filenin üzerinden top atma istasyonunda aday filenin üzerinden 3 adet topu tek tek geçirmeye çalışır. Geçirdiği topu kasaya koyar.
8.İstasyon: Sıçrama istasyonunda aday sırasıyla öne–sağa–öne-sola-öne 5 adet çift ayak sıçrama yapar.
9.İstasyon: Slalom istasyonunda aday 45 derecelik açıyla 210cm aralıklarla dizilmiş 6 adet slalomu geçer.

 Kimler Düşünebilir?
 Üniversitenin öğretmenlik bölümünü 250 üzeri YGS’si olan branşı iyi olan arkadaşlar düşünebilir. Diğer bölümleri de  baraj puanını geçen branşına ve koordinasyon parkuruna güvenen adaylar düşünebilir ve 88 yabancı kontenjanı olmasından dolayı Suriyeli ve türevi arkadaşlar Kastamonu Üniversitesini düşünebilir. 2. aşamaya kalan bir çok aday okulu kazanmıştır.

En Çok Beğenİ Alanlar