KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2014

ÖSYM 2014 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sonuçları Ne Zaman Açıklanır? KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak 2014 bilgi ÖSYM


 

Geçen hafta sonu yapılan KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sonuçları 2014 Ne Zaman Açıklanacak? 2014 Lisans düzeyi KPSS 4 oturumda düzenlendi ve yapıldı. Memur adayları sonuçların açıklanmasını merakla bekliyor. Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS, ÖSYM tarafından 81 il merkezinde ve Lefkoşa’da yapıldı. KPSS,  Cumartesi sabah ve öğleden sonra ile Pazar sabah ve öğleden sonra olmak üzere toplamda 4 oturumda yapıldı.

Öğretmen olarak atanmak isteyenlerin, cumartesi öğleden sonra oturumuna ve alanlarına ek olarak 20 Temmuz tarihinde gerçekleştirilecek Öğretmenlik Alan Bilgisi Testine (ÖABT), Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyen adayların ise cumartesi sabah oturumuyla birlikte 18 Ekim gerçekleştirilecek Din Hizmetleri Alan Bilgisi Sınavına da (DHBT) girmesi gerekiyor.

KPSS önlisans düzeyinde 27 Eylül’de, ortaöğretim düzeyinde ise 28 Eylül’de yapılacak.

ÖSYM tarafından KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak

Geçen sene, yani 2013 yılında gerçekleştirilen KPSS sonuçları ÖABT’den sonra açıklandı.  6-7 Temmuz 2013 tarihlerinde yapılan 2013-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı ile 14 Temmuz 2013 tarihinde yapılan 2013-Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sonuçları  31.07.2013 tarihinde açıklandı. Sonuçlar Genel Yetenek Genel Kültür testinden 25 gün, alan bilgisi testinden ise 17 gün sonra açıklanmış oldu.

2013 yılı baz alarak bu yılı yorumlayacak olursak;   ÖABT uygulandıktan sonra açıklanmasını beklemek oldukça mantıklı olacaktır. Bu yıl öğretmenlere yönelik alan sınavı 20 Temmuz tarihinde yapılacak. Önceki yıla göre 6 gün daha geç uygulanacak sınav. Sonuç olarak KPSS sınav sonuçlarının Temmuz ayınının son günlerinde açıklanmasını beklemekteyiz.

ÖSYM, son yıllarda sonuçları hızlı açıklamasıyla ön plana çıkıyor. KPSS sonuçlarını da beklenenden erken açıklaması hiç de sürpriz sayılmaz.

Sınav sonuçlarını ve KPSS ile ilgili diğer gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz…

Kaynak : mebpersonel.com

Bir yanıt yazın
You May Also Like

Kapalı Bayan Öğrenciler Besyo Okuyabilir mi?

Besyo ile alakalı tüm sorularınız yanıtını ücretsiz e-dergimizde bulabilirsiniz. E-dergimizi incelemek için tıklayınız Son yıllarda yapılan kılık, kıyafet alanının özgürleşmesi yönündeki değişiklikler türban takan bayanlarında hak ettiği özgürlüğe kavuşmasını sağlamıştır. Üniversitelere…
Görüntüle