Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Besyo Analiz 2017-2018

Güncel gelişmelerden haberdar olmak,  canlı yayınlarımızda bizlere sorular sormak, videolarımızı takip etmek ve son dakika gelişmelerini bildirim olarak almak için sağ taraftan sosyal medya hesaplarımızı takip edip tamamen ücretsiz uygulamamızı indirebilirsiniz.

 

VİDEO EKLENECEK

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi

Sınav İçeriğinin Özeti

2 aşamadan oluşan bir sınav sistemi vardır. 1. aşama branş sınavıdır ve ön elemedir. Kontenjanın 3 katı kadar aday 2. aşamaya geçmeye hak kazanır. 2. aşama ise koordinasyon parkuru sınavıdır. 1. aşama %85, 2. aşama %15 etkilidir. YGS baraj puanı 200’dür. Milli sporcular için baraj 150’dir. YGS’de herhangi bir puan türünde ham puan olarak bu puanları almak başvuru için yeterlidir.

Sınavın Açıklaması
1-BRANŞ SINAVI
Atletizm, Hentbol, Basketbol, Futbol, Voleybol, Cimnastik ve Güreş branşlarından bir tanesini seçen aday bu branştan uygulama sınavına girer. Ön eleme olan branş sınavında sınava giren adayların aldığı puana göre juri değerlendirme yapar ve puan belirtir. Bu puanın altındaki adaylar elenir.


2-KOORDİNASYON PARKURU 

Kontenjanlar

Kimler Düşünebilir

YGS puanı orta düzeyde olup branşı iyi olan sporcular düşünebilir. Tamamen çalışarak başarılı olunabilecek bir branş sınavı vardır. Branş sınavının etkisi çok fazladır. Gözleme dayanan bir branş sınavının olması çeşitli itirazlara sebep olmaktadır. Gerçekten branşında iyi olan adaylar düşünebilir. Kontenjan bakımından en fazla öğrenci alan üniversitelerimizden bir tanesidir.

You May Also Like