Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’ne Yoğun İlgi

Total
0
Shares

Üniversite BESYO 2015 Yılı Özel Yetenek Sınavına 200’ü bayan 1219’u erkek olmak üzere toplam 1419 aday müracaat etti.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) 2015 Yılı Özel Yetenek Sınavları başladı. Sınavlar öncesi yapılan törene Rektör Prof. Dr. Remzi Gören, BESYO Müdürü Doç. Dr. Adnan Ersoy, BESYO akademik ve idari personeli, sınava giren öğrenci adayları ve aileleri katıldı.

Açılışta konuşan Rektör Prof. Dr. Remzi Gören şunları söyledi: “Dumlupınar Üniversitesi başarılarını her sene arttırarak devam eden bir üniversitedir. DPÜ BESYO, bizim önem verdiğimiz, başarılarıyla övünç duyduğumuz okulumuzdur. Geçen yıla göre daha fazla öğrenci adayının sınavlara katılımıyla bunu ispat etmektedir. Katıldığı yarışmalardan başarılarla, madalyalarla dönen sporcularımız arasında sizleri de görmekten büyük mutluluk duyacağız. Bütün sporcu adaylarımıza sınavlarında başarılar dilerim.”

BESYO Müdürü  Doç. Dr. Adnan Ersoy yaptığı konuşmada şunları söyledi: “1994 yılında başladığımız Beden Eğitimi ve Spor Bölümü özel yetenek sınavları ile öğrenci alımında bu yıl 22. Yılımızı geride bırakıyoruz. 22 yıllık tecrübeyi ve mutluluğu birlikte yaşıyoruz.

Bu gün başlayacağımız, Özel Yetenek Sınavlarındaki amacımız, belirli düzeyde spor yapmış ve sporu bir yaşam biçimi olarak benimsemiş, bugüne iyi şekilde hazırlanmış sporcu adayları arasından en iyilerini seçip mevcut 4 bölümümüzde spor eğitimcisi olarak yetiştirmektir.”

1419 Adaydan, 290 Aday DPÜ BESYO Öğrencisi Olmaya Hak Kazanacak

Yüksekokul akademik kadromuzun gün geçtikçe zenginleşmesi, eğitim kalitesinin yükselmesi, üniversite takımlarımızın ulusal düzeydeki başarıları, milli sporcularımızın dünya, olimpiyat, Avrupa şampiyonaları, Akdeniz oyunlarında kazandıkları madalyalar ve özgün sınav sisteminin etkilerinden dolayı yüksekokula ilgi her geçen gün artmaktadır diyen BESYO Müdürü Doç. Dr. Adnan Ersoy sözlerini şöyle sürdürdü: “2015 Yılı Özel Yetenek Sınavımıza 200’ü bayan 1219’u erkek olmak üzere 1419 aday müracaat etti. Sınavlara katılan adaylara; 1. Aşamada sportif beceri testi uygulanacak, 2. Aşamaya kalan adaylara da sürat ve koordinasyon testleri uygulanacak. Bizim yaptığımız yetenek testleri YGS Puanı ve AOÖP’nın da devreye girmesiyle oluşacak yerleştirme puanıyla mevcut olan 7 programımıza 90 bayan 200 erkek olmak üzere toplam 290 aday, elde ettikleri derece ve tercihlerine göre sıralanarak okulumuza öğrenci olarak girmeye hak kazanacaklar.”

Açılış töreninden sonra Rektör  Prof. Remzi Gören incelemelerde bulundu. Ardında özel yetenek sınavları başladı.

Özel Yetenek Sınavlarında yaşanabilecek herhangi bir sağlık sorunu için ambulans ve sağlık ekibi de hazır bekledi.

 

En Çok Beğenİ Alanlar

2023’de Besyo Nasıl Kazanılır?

Besyo ile alakalı tüm sorularınız yanıtını ücretsiz e-dergimizde bulabilirsiniz. E-dergimizi incelemek için tıklayınız 2022’de radikal değişiklikler oldu. 2023’te de aynı şekilde devam edecektir. Bu değişikliklerden birincisi baraj puanı kaldırıldı. Yani…
Devamı..

2022 Hangi Üniversitelerde Besyo Var

Besyo ile alakalı tüm sorularınız yanıtını ücretsiz e-dergimizde bulabilirsiniz. E-dergimizi incelemek için tıklayınız BESYO 3 şekilde öğrenci almaktadır. Özel Yetenek Sınavıyla, Sportif Özgeçmişle ve ÖSYM Tercihiyle AYT EA puanıyla öğrenci…
Devamı..