KYK 2014-2015 Yılı Yurt Başvuruları Başladı!

KYK Resmi sitesi üzeinden başvuruları açtı. Yurt Başvurusu yapmak isteyen öğrenciler başvuru şartlarını kabul ettikten sonra başvuru yapabilirler. Peki KYK’nın başvuru şartları neler?

Gençlik ve Spor Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakanlık bünyesinde faaliyetlerine devam eden KYK’ya ait yurtlarda barınmak isteyen öğrenciler internetten başvurabilecek.

NOT: 2014-2015 Burs Kredi Başvuruları henüz başlamadı. 2014 Burs Başvuruları başladığında KYK- YURTKUR başvuru ekranı aktif olacaktır.

Besyo sınavını kazananlar için ileri tarihte sistem tekrar açılacaktır . SİTEMİZDEN PAYLAŞACAĞIZ

 2014-2015 öğretim yılında Lisans Yerleştirme Sınavı’na girerek yurt içi ve KKTC’de ilk defa herhangi bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan hazırlık ve 1.sınıf öğrencileri ile herhangi bir yükseköğretim kurumunda eğitimine devam eden ara sınıf öğrencileri için 11 Ağustos’a kadar KYK’nın “www.kyk.gov.tr” internet adresinden yayımlanacak, başvuru formundan yurt başvurusu yapabilecek.

Bu başvuru süreci kapsamındaki öğrenciler için başvuru alımı tekrarlanmayacak.

2014 / 2015 KYK Burs Başvuruları 29 Eylül’de Sona Eriyor! Yurda ilk defa çıkacak öğrenciler nasıl burs alabileceğini bilmiyor. Bursu alabilmek için ne yapmak gerekir. Kyk burs başvuru işlemleri ne zaman başlayacak ve ne zaman burs almaya başlayacağız detayları haberimizde bulabilirsiniz.KYK Burs başvuruları ne zaman başlayacak?

İŞTE KYK ŞARTLARI

T.C.
GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI
YÜKSEK ÖĞRENİM KREDİ VE YURTLAR KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

2014–2015 ÖĞRETİM YILI
ÖSYM VEYA ARA SINIF ÖĞRENCİLERİNİN YURT BAŞVURUSU

ÖNEMLİ UYARI

Başvurunuzu yapmadan önce aşağıdaki açıklamaları mutlaka okuyunuz.

YURT BAŞVURULARI DEĞERLENDİRİLMEYECEK ÖĞRENCİLER

Örgün Eğitim veren bir yükseköğretim kurumuna kayıtlı olmayan öğrenciler, Daha önce kurum veya diğer resmi kuruluşların yurtlarından “ Süresiz çıkarma cezası” alan öğrenciler, En az asgari ücret düzeyinde ücretle sürekli bir işte çalışan veya sürekli geliri olan öğrenciler (Tatil dönemlerinde geçici olarak en fazla 120 gün çalışan veya ücretli staj yapanlar hariç), Taksirli suçlar hariç, sabıka kaydı bulunan öğrenciler, Toplu yerlerde yaşamaya engel olacak seviyede akıl ve ruh hastalığı veya bulaşıcı hastalığı olan öğrenciler, Ailesinin ikametgahı okulun bulunduğu büyükşehir belediye sınırları içerisinde bulunanlar (Ek tabloda öğrenci alımı yapılacağı belirtilen ilçeler hariç)

ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

İlk defa Özel yetenek sınavı ile yükseköğretim kurumlarına giren öğrenciler, İlk defa lisansüstü programlara katılacak öğrenciler, 2014-2015 öğretim döneminde eğitim almaya başlayacak yatay ve dikey geçiş öğrencileri, Kurum yurtlarında kalıp okulu uzatan artık yıl öğrencileri, daha sonra Genel Müdürlükçe belirlenecek süre içinde Kurum internet sayfasından başvuracaklardır.

BAŞVURUDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Yurt başvurusunda bulunan öğrencilerin beyanlarının doğruluğu, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından kamu kurum ve kuruluşlar nezdinde araştırılmaktadır. Beyanlarınızın doğru olmadığının tespit edilmesi halinde yurda yerleştirmeniz yapılmayacak olup, kayıt olmanız halinde ise yurtla ilişiğiniz kesilecektir.

Başvurunuzu yaparken her alanı dikkatlice inceleyin, konuyu tam olarak kavradıktan sonra ilgili alanı cevaplayınız.

Hatalı, eksik bildirim, gerçeğe aykırı beyan yurda girmenizi engeller.
Kimliğiniz ile ilgili bilgileri, mutlaka nüfus cüzdanınıza bakarak cevaplayınız.
Bekar öğrenciler anne ve/veya babasına (evli öğrenciler ise kendilerine ve/veya eşlerine) ait aylık net gelirlerini tam ve doğru olarak yazınız.

Başvuruda bulunduktan sonra gerekmesi halinde, başvuru bitim tarihine kadar bilgilerinizde güncelleme yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın
You May Also Like

Kasımpaşa’ya Spor psikolojisi eğitimi verildi

Antalya Kampında hazırlıklarına devam eden Kasımpaşa Sakarya Üniversitesinde Spor Bilimleri fakültesinde öğretim görevlisi olan Türkiye’nin sayılı Spor Psikologlarından  Doç. Dr. Hakan Kolayiş, Kasımpaşa oyuncularıyla  bir araya geldi. Oyunculara spor psikolojisinden nasıl faydalanmaları…
Görüntüle

Beden Eğitimi Derslerinin Saati Artırılacak

Sabah’ın haberine göre bazı derslerde eğitimde köklü reformlara gidilecek. Sabah’ın haberi şu şekilde; Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), lise öğrencilerinin üniversite sınavına daha nitelikli bilgilerle hazırlanması için müfredatta sadeleştirme çalışmalarına başladı.…
Görüntüle

Hemsball Antrenörlük Kursu Artvin

Artvin’de 1.Kademe Hemsball Antrenörlük Kursu 24 Haziran-5 Temmuz 2014’de Açılacaktır.. [divider] Kurs 24 Haziran 2014 tarihinde saat 10.00’da Artvin Merkez Kapalı Spor Salonun’da başlayacaktır. Tüm kursiyerler 24 Haziran 2014 tarihinde kursa katılacaktır. KURS YERİ: ARTVİN MERKEZ KAPALI SPOR SALONU Not: Formları ve kurs…
Görüntüle