KYK Burs ve Kredi Başvuruları Nasıl Yapılır? Burs ve Kredi Hakkında Tüm Bilgiler

Total
0
Shares

Güncel gelişmelerden haberdar olmak,  canlı yayınlarımızda bizlere sorular sormak, videolarımızı takip etmek ve son dakika gelişmelerini bildirim olarak almak için sağ taraftan sosyal medya hesaplarımızı takip edip tamamen ücretsiz uygulamamızı Google Play ve Apple Store’a “Besyocuyuz” yazıp indirebilirsiniz.


KYK Burs ve Kredi Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

KYK Burs ve Kredi başvuruları DGS ek yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından başlayacaktır. 3 Gün içinde açıklanacaktır. Geçen yıl Burs ve Kredi başvuruları 16 Ekim’de başlamıştı.
Burs ve Kredi Başvuruları Nasıl Yapılır?
KYK Burs ve Kredi başvuruları E-devlet üzerinden kolayca gerçekleşmektedir. E-devlet şifresi olmayan öğrenciler ise PTT şubelerine giderek kendilerine E-devlet şifresi alabilirler.
Burs ve Kredi Miktarı Ne Kadar?
Önlisans ve Lisans bölümleri için 500TL
Yükseklisans için 1000TL
Doktara için ise 1500TL’dir.
Milli Sporcu Bursları Ne Kadar?
A Milli : 1500TL
B Milli : 1000TL
C Milli : 500TL
Ayrıca bu bursların alınabilmesi için aktif olarak milli sporcu olunması gerekmektedir. Aktif değilseniz kredi alabilirsiniz.
Hangi Durumlarda Bursum Kesilir? Nelere Dikkat Etmeliyim?
KYK Burs alan öğrencilere burslarının krediye çevrilmesi ile alakalı çeşitli uyarılarda bulundu.  4 üzerinden 2 ve üzeri, 100 lük sistemde 53,33 üzeri olan öğrenciler başarılı kabul edilecek bu notların altında kalan öğrenciler ise Burslarını krediye çevrilmiş olarak ödemelerini alacaklar. İşte KYK’nın Yaptığı Açıklama:

Burs Aşağıdaki Durumlarda Kesilmektedir:
*Derslerde Başarısız Olmanız Durumunda
*Öğrencinin Öğretim Kurumundan Ayrılması, çıkarılması veya uzaklaştırılması
*Kayıt dondurma, vazgeçme veya izin alma
*Öğretim kurumunun kapatılması
*Kesin bir hükümle Mahkum edilmesi

En Çok Beğenİ Alanlar

2023’de Besyo Nasıl Kazanılır?

Besyo ile alakalı tüm sorularınız yanıtını ücretsiz e-dergimizde bulabilirsiniz. E-dergimizi incelemek için tıklayınız 2022’de radikal değişiklikler oldu. 2023’te de aynı şekilde devam edecektir. Bu değişikliklerden birincisi baraj puanı kaldırıldı. Yani…
Devamı..

2022 Hangi Üniversitelerde Besyo Var

Besyo ile alakalı tüm sorularınız yanıtını ücretsiz e-dergimizde bulabilirsiniz. E-dergimizi incelemek için tıklayınız BESYO 3 şekilde öğrenci almaktadır. Özel Yetenek Sınavıyla, Sportif Özgeçmişle ve ÖSYM Tercihiyle AYT EA puanıyla öğrenci…
Devamı..