Malatya İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Besyo Özel Yetenek Sınavı 2019

https://www.youtube.com/watch?v=IDp7VuTPcWM


Sınavdan önce 1 hafta kala birebir sınava yönelik fiziksel çalışma olacaktır. Fotoselli olarak derece alınacaktır. Detaylar için 0541 357 46 65 ile iletişime geçiniz.

Malatya İnönü Üniversitesi besyo 2019 özel yetenek sınav kılavuzunu açıkladı
BAŞVURU KOŞULLARI
a. T.C. vatandaşı olmak,
b. 2018 veya 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Temel Yeterlilik Testi (TYT) puan türlerinin birisinden en az 240.00 puan almış olmak, Lise spor alan çıkışlılar ve spor liselerinden mezun adayların 2018 veya 2019 TYT puan türlerinin birisinden 180.00 ve üzerinde puan almış olmak Herhangi bir olimpik spor branşında milli olan sporcular, 2018 veya 2019 TYT puan türlerinin birisinden150.00 ve üzerinde puan almış olmak, Başka bir yükseköğretim kurumundan disiplin suçları nedeniyle çıkartılmamış olmak,
c. Engelli adaylardan (bedensel engelli, görme engelli, işitme engelli, MR (mental retardasyon) ile “yaygın gelişimsel bozukluklar” (otizm spektrum bozuklukları (OSB), sperger sendromu, RETT sendromu, dezintegratif bozukluklar, sınıflanamayan grupta yer alan yaygın gelişimsel bozukluklar) puanı 100 ve üzerinde olanlar, durumlarını “engelli sağlık kurulu raporu” ile belgelemeleri kaydıyla, özel yetenek sınavına kabul edilirler. Antrenörlük Eğitimi veya Engellilerde Egzersiz ve Spor Eğitimi bölümü için başvuracak engelli adayların en az 3 yıllık sporcu lisansına sahip olmaları gerekmektedir. Antrenörlük Eğitimi veya Engellilerde Egzersiz ve Spor Eğitimi bölümüne başvuracak engelli adaylar için ayrı ayrı sınav parkuru düzenlenecektir. Önemli Not: İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Özel Yetenek Sınavına katılmak isteyen adayların, sınav giderlerinin karşılanması amacıyla İnönü Üniversitesi Rektörlüğünün belirlediği 100,00 TL’yi başvuru sırasında sistem üzerinden ödemesi gerekmektedir. Adaylara başvuru sırasında sistem tarafından ilgili yönlendirme yapılacaktır.
Kılavuzunu Görüntüle

Bir yanıt yazın
You May Also Like