Mersin Üniversitesi Sınav Sistemi Değişiyor

Total
0
Shares

Mersin Üniversitesi yeni eğitim öğretim yılında  Beden Eğitimi bölümüne alacağı öğrenciler için yapacağı yetenek sınavlarında ekleme yapmayı planlamaktadır. Daha önceki yıllarda yetenek sınavlarını hep sabit tutan kendini güncellemeyen Mersin Üniversitesi son yıllarda daha nitelikli Spor Adamı yetiştirmek için sınavlarını uluslararası standartlara uygun yapmaya çalışmaktadır.

Bunlardan en sonu bu yıl yetenek sınavlarına “Yüzme” ön elemesi getirilmesi gündemdedir. Yüzme ön elemesinde stil gibi bir koşul istenmeyecektir. Daha önce Kocaeli Üniversitesinin uygulamış olduğu belli bir saniyede karşı tarafa varılması şeklinde planlanmaktadır.

Araştırmalarımız ve görüşmelerimiz sonucu bu bilgilerini edindik. Hiç bir şey kılavuz açıklanmayana kadar resmi değildir. Her zaman sınava girecekler son dakika haberi öğrenip hiç vakit kalmamışken tüm yılı heba olmasın diye kılavuz öncesi araştırmalar yapıyoruz. Mersin Üniversitesi sınavına girecekler şimdiden yüzme öğrenmeye başlasın kılavuz açıklandığında sınav süresi ile kılavuz arasında çok zaman olmayabilir.

En Çok Beğenİ Alanlar

İstanbul’da Besyosu Olan Üniversiteler

Güncel gelişmelerden anında bilgi sahibi olmak için @besyocuyuzcom instagram hesabımızı takip edebilirsiniz. DOĞRU ÜNİVERSİTE SEÇMEK BESYO KAZANMADAKİ EN ÖNEMLİ ETKENDİR. BU SEBEPLE ÜST DÜZEY BİR MODÜL TASARLADIK. YAPAY ZEKA TEKNOLOJİSİ…
Devamı..