ODTÜ Besyo Bölümü Hakkında Genel Bilgiler

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü 1982 yılında kurulmuştur. Günümüzde bölümümüz doktora ve yüksek lisans programları düzeyinde eğitim vermeye devam etmektedir.ODTÜ Beden Eğitimi ve Spor Bölümü; egzersiz fizyolojisi, beden eğitimi öğrenimi ve öğretimi (beceri öğrenimi, egzersiz ve spor pedagojisi), spor yönetimi ve spor psikolojisi alanlarında çalışmalarına devam etmektedir.

Yaptığımız görüşmeler sonucu 2017-2018 yılında Besyo’ya öğrenci alımı olabileceğini öğrendik. Daha şartlar tam belli değil olunca sitemizden duyuracağız. Ama İngilizce şartı olabileceğini belirttiler . Şartlar tam anlamıyla oluşunca sitemizden duyuracağız . 

ODTÜ Beden Eğitimi ve Spor Bölümü´nün temel hedefi, genel bir eğitim yapısı ile bireylerin  fiziksel, ruhsal, entellektüel ve sosyal yönlerini geliştirerek topluma daha sağlıklı, başarılı ve mutlu bireyler yetiştirmektir. Bölüm genel olarak eğitim, öğretim, araştırma ve topluma hizmet alanlarında faaliyet göstermektedir.

Bölüm bünyesinde faaliyet gösteren lisansüstü programlar aracılığıyla Beden Eğitimi ve Spor alanlarına yönelik kaliteli, güçlü iletişim becerilerine sahip, dürüst, dinamik, saygılı ve çalışkan araştırmacıları ve akademik personeli yetiştirmektedir. Akademisyenler ve araştırma görevlileri ile alana yönelik bilgi birikimini geliştirecek, yeni yaklaşımlarda bulunabilecek ve uygulanabilirliği yüksek çalışmalar yürütmektedir.

ODTÜ Beden Eğitimi ve Spor Bölümü gelecek beş yıllık plan çerçevesinde, şuanda Avrupa Birliği üye ülkelerinin sahip olduğu ve ulusal standartların üzerinde olan eğitim, öğretim imkanlarını geliştirmeyi ve mevcut imkanları genişleterek; öğrenci ve personeline mümkün olabilecek en iyi hizmeti vermeyi amaçlamaktadır.  Bölümde görev alan kaliteli akademik personel ve başarılı öğrenci profiliyle ulusal ve global düzeyde spor konularına yönelik ürettiği kaliteli proje ve tez sayıları her geçen gün artış göstermektedir .Bu gelişimi ilerleyen süreçte  sertifika programları, hizmet içi eğitimler, semirler ve uzaktan eğitim programlarıyla daha yaygın ve ulaşılabilir hale getirmeyi amaçlamaktadır.

 

Bir yanıt yazın
You May Also Like

Besyo’da Yeni Trendler Paneli

Mersin Üniversitesi (MEÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun (BESYO) kuruluşunun 20’nci yılı etkinlikleri kapsamında ‘Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliğinde Yeni Trendler Yaklaşımlar’ konulu bir panel düzenlendi.Prof. Dr. Uğur Oral… [divider]…
Görüntüle