Özel Yetenek Sınavı İle Öğrenci Alan Okullara Başvurular Hakkında Duyuru

Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün 25.05.2018 ve 83203306-10.06.01-E.10240233 sayılı yazısı (2018/11 Sayılı Genelge) kapsamında Güzel sanatlar liseleri ve Spor liseleri ile Klasik sanatlar ve musiki, Görsel sanatlar ve Spor programı/projesi uygulanan Anadolu İmam Hatip Liselerinin 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı itibariyle 9.sınıflarına öğrenci alınması iş ve işlemleri kapsamında öğrencilerin özel yetenek sınavı başvuruları e-Okul sistemi üzerinden alınacaktır. Bu kapsamda,

Not-01: İlgili okul idareleri tarafından öncelikle “e-Okul Kurum İşlemleri / Kayıt İşlemleri / Özel Yetenekli Öğrenci Sınav Tarihi Girişi” ekranından özel yetenek sınavı yapılacak alanların sınav tarih/saati ve sınav yerinin adresi sisteme girilecektir.

Not-02: İlgili okul idareleri okullarında yapılacak olan özel yetenek sınavına başvuru yapan öğrencilerin yetenek sınav başvuruları “e-Okul Kurum İşlemleri / Kayıt İşlemleri / Özel Yetenekli Öğrenci Sınav Başvuru” ekranından sisteme kayıt edilecektir.

Not-03: İlgili okul idareleri tarafından öğrenciler hangi alandan özel yetenek sınavına gireceklerse “e-Okul Kurum İşlemleri / Kayıt İşlemleri / Özel Yetenekli Öğrenci Sınav Başvuru” ekranında Başvuru Alanı bilgisi seçildikten sonra Başvuru Durumu “Onaylandı” olarak seçilerek kayıt edilmelidir.

Not-04: İlgili okul idareleri tarafından özel yetenek sınav başvurusu sisteme kayıt edilerek onaylanan öğrencilere ilgili ekranın raporlar bölümünde yer alan “OOK04008R002- Özel Yetenek Sınavı Giriş Belgesi (EK-2)” raporu çıktı alınıp, onaylanarak teslim edilmelidir.

Not-05: İlgili okul idareleri tarafından özel yetenek sınav başvurusu sisteme kayıt edilen öğrencilerden başvurusu iptal edilmesi gerekenlerin başvurularının onay durumları “Red” olarak seçilerek kayıt edilmelidir. Başvuru onay durumu “Red” olarak seçilerek kayıt edilen öğrenciler ilgili raporlara yansımayacaktır.

2017/18 nolu MEB genelgesi, çalışma takvimi ve diğer ekleri bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.

E-Okul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

TÜRKİYE KÜME DÜŞTÜ!

Genç ve dinamik nüfusa sahip olan ülkemizde ‘yönetişim’ dediğimiz kavram tam oturmadığı için “T.C. Milli Eğitim Bakanlığı, Üniversiteler, Türkiye Atletizm Federasyonu, Belediyeler, Sivil Toplum Örgütleri ve T.C. Gençlik ve Spor…
Görüntüle