Sahte Lisansa Dur De!

Total
0
Shares

Türkiye’nin bir çok şehrinde maalesef sahte lisans çıkartılmaktadır. Profesyonel düzeyde belirli bir ücret karşılığı ve hatır gönül adına çıkartılan lisanslar spora gerçekten yıllarını vermiş  kişilere en büyük hakarettir ve ahlaksızlıktır. Tarihin her döneminde toplumca yapılan yanlışlar gerçek akil insanların ellerini taşın altına koymasıyla son bulmuştur. Buna karşı toplumsal baskıyı oluşturmalı ve camianın öncü insanları, bu işe yıllarını vermiş gerçek hocalarımız bu konuda farkındalık yaratmalıdır. Biz yapmasak yapanlar devam edecek deyip bu işe devam etmek ile herkes hırsızlık yapıyor bende hırsızlık yapacağım demek arasında hiç bir fark yoktur. BESYO camiası olarak birlik beraberlik dayanışma içinde kendi bölümümüz içindekileri ve camiamıza her yıl yeni giren öğrencilerimizi bilinçlendirip diğer tüm bölümlerden bir çok konuda farklı olduğumuz gibi bu konuda da farklı olmalıyız.
BESYO’cu dürüsttür, ahlaklıdır. Çünkü BESYO’cu sporun içinden gelen veya sporun içine girmek isteyen kişidir. Bugün yıllardır herkesin gözü önünde yapılan yanlışa dur demezsek camia olarak yarın üstesinden gelemeyeceğimiz bir çok sorunla karşılaşacağız. Her şey için geç olmadan sende SAHTE LİSANSA DUR DE!

Çözüm Yöntemleri Nelerdir?


1-)
SAHTE LİSANSA DUR DE! hareketi olarak oluşturduğumuz broşür ve imza kampanyasıyla sizde bize destek olabilirsiniz.
İmza Kampanyasını imzalamak için: https://www.change.org/p/besyocular-ve-sporcular-sahte-lisansa-dur-de
2-) Ben Ankara’da ikamet etmekteyim. Ankara Üniversitesinde uygulanan sınav sistemi sahte lisanslı öğrenciyi ayırt etmemektedir. Bu konuda üst düzey üniversite görevlileriyle broşürümüzü ve imza.la kampanyasıyla oluşturduğumuz sayının belgesini alıp görüşeceğim. Aynı şekilde hareketimize destek olmak isteyen herkes sahte lisansla öğrencinin girebildiği başlıca söylemek gerekirse Balıkesir Üniversitesi, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi gibi üniversiteleri ziyaret edebilir ve SAHTE LİSANSA DUR DİYEBİLİR!
3-) Bu yazımızı paylaşarak toplumsal farkındalık yaratma boyutunda bizlere katkı sağlabilir.
4-) Bu yazımızı sahte lisanslı öğrenciyi ayırt etmeyen üniversite yüksekokul müdürlerine, hocalarına, dekanlarına ve üst birim yetkililerine atıp farkındalık yaratıp SAHTE LİSANSA DUR DİYEBİLİRSİNİZ!
 Bize destek olmak için yerinizden kalkıp eylem yapmanıza gerek yok. Yalnızca yukarıdaki seçeneklerin 1-3-4 maddelerini gerçekleştirerek bizlere destek olabilirsiniz. 

SAHTE LİSANSA DUR DE!

1

En Çok Beğenİ Alanlar

İstanbul’da Besyosu Olan Üniversiteler

Güncel gelişmelerden anında bilgi sahibi olmak için @besyocuyuzcom instagram hesabımızı takip edebilirsiniz. DOĞRU ÜNİVERSİTE SEÇMEK BESYO KAZANMADAKİ EN ÖNEMLİ ETKENDİR. BU SEBEPLE ÜST DÜZEY BİR MODÜL TASARLADIK. YAPAY ZEKA TEKNOLOJİSİ…
Devamı..