Sarıkamış BESYO’nun özel yetenek sınavları devam ediyor

Total
0
Shares

SARIKAMIS BESYO’NUN OZEL YETENEK SINAVLARI BASLADI KARS – KARS KAFKAS UNIVERSITESI (KAU) SARIKAMIS BEDEN EGITIMI VE SPOR YUKSEK OKULUNA (BESYO) ALINACAK OGRENCILERIN OZEL YETENEK SINAVLARI BASLADI.


KARS – Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Sarıkamış Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okuluna (BESYO) alınacak öğrencilerin özel yetenek sınavları başladı.

BESYO Kapalı Spor Salonunda başlayan 136’sı kız 798 adayın başvurduğu sınavlar, 5 Gün süreyle devam edecek. Adaylardan sınavda başarılı olanların 230’u BESYO’ya girebilecek.

BESYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ali Dursun Aydın, gazetecilere yaptığı açıklamada,  bu yılki özel yetenek sınavının geçen yıllarda olduğu gibi en üst düzeyde titizlikle yapıldığını söyledi.

Hentbol, futbol, Voleybol gibi temel branşlara uygun parkur hazırladıklarını ve her adayın bu parkurda iki defa sınav hakkı olduğunu anlatan Aydın, bu sınavların ortalamasına göre puanlama yapıldığını ifade etti.

Aydın, sınav parkurunun gayet kolay bir parkur olduğunu bildirerek, şöyle konuştu:

“Bütün sınavlarda lonjin sistemi ile birlikte Kamera kayıtları yapılıyor. Hiçbir olumsuzluğa mahal vermeden en adil şekilde sınavlar devam ediyor. Bu adaylarımızdan en iyi derece yapan 230 arkadaşımız 4 yıl boyunca beden eğitimi öğretmenliği, spor yöneticiliği ve antrenörlük bölümünde eğitim görecek. Diğer yandan milli sporcu kontenjanından müracaat edenler arasında yapılan puanlamaya göre 7 öğrenci alınacak. Sınavlarda en iyi dereceyi yapan bir bayan ve bir erkek öğrenciyi ise ödüllendireceğiz.” (AA)

En Çok Beğenİ Alanlar

İstanbul’da Besyosu Olan Üniversiteler

Güncel gelişmelerden anında bilgi sahibi olmak için @besyocuyuzcom instagram hesabımızı takip edebilirsiniz. DOĞRU ÜNİVERSİTE SEÇMEK BESYO KAZANMADAKİ EN ÖNEMLİ ETKENDİR. BU SEBEPLE ÜST DÜZEY BİR MODÜL TASARLADIK. YAPAY ZEKA TEKNOLOJİSİ…
Devamı..