Selçuk Besyo Spor Bilimleri Fakültesi’ne dönüştürüldü.

Selçuk Üniversitesi Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulu (BESYO), Bakanlar Kurulu’nun kararıyla Spor Bilimleri Fakültesi’ne dönüştürüldü.

Bakanlar Kurulu kararı, 9 Mart 2015 tarihli Resmi gazetede de tarihinde yayımlandı. Yeni binasında hizmet vermeye başlayan Selçuk Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun fakülteye dönüşmesiyle Selçuk Üniversitesi’nin fakülte sayısı 22’ye yükseldi.

BESYO’nun fakülteye dönüştürülmesi için gerekli girişimleri daha önce başlattıklarını ve gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirten Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, “Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulumuz Dünya, Avrupa ve Türkiye şampiyonalarında ülkemizi, şehrimizi ve üniversitemizi başarıyla temsil etmektedir. Okulumuz bununla birlikte Üniversite Sporları Federasyonu Süper Lig’de ve Birinci Lig’de Selçuk Üniversitesi’ni ve Konya’yı başarıyla temsil eden sporcular ve spor insanları yetiştirdi. Yetiştirmeye de emin adımlarla devam ediyor. Spor federasyonlarında milli takımda antrenör, hakem, eğitim kurulu üyesi olan öğretim üyelerimiz bulunuyor. Yüksekokulumuzun fakülte olmasıyla bu başarılarına yenilerini ekleyeceğine yürekten inanıyorum. Fakülteleşme sürecinde başta BESYO Müdürümüz Sayın Prof. Dr. Nizamettin Çiftçi olmak üzere emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın
You May Also Like

Burslarda Şok Düzenleme !!!

Güncel gelişmelerden haberdar olmak,  canlı yayınlarımızda bizlere sorular sormak, videolarımızı takip etmek ve son dakika gelişmelerini bildirim olarak almak için sağ taraftan sosyal medya hesaplarımızı takip edip tamamen ücretsiz uygulamamızı…
Görüntüle