Selçuk Besyo Spor Bilimleri Fakültesi’ne dönüştürüldü.

Total
0
Shares

Selçuk Üniversitesi Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulu (BESYO), Bakanlar Kurulu’nun kararıyla Spor Bilimleri Fakültesi’ne dönüştürüldü.

Bakanlar Kurulu kararı, 9 Mart 2015 tarihli Resmi gazetede de tarihinde yayımlandı. Yeni binasında hizmet vermeye başlayan Selçuk Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nun fakülteye dönüşmesiyle Selçuk Üniversitesi’nin fakülte sayısı 22’ye yükseldi.

BESYO’nun fakülteye dönüştürülmesi için gerekli girişimleri daha önce başlattıklarını ve gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirten Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, “Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulumuz Dünya, Avrupa ve Türkiye şampiyonalarında ülkemizi, şehrimizi ve üniversitemizi başarıyla temsil etmektedir. Okulumuz bununla birlikte Üniversite Sporları Federasyonu Süper Lig’de ve Birinci Lig’de Selçuk Üniversitesi’ni ve Konya’yı başarıyla temsil eden sporcular ve spor insanları yetiştirdi. Yetiştirmeye de emin adımlarla devam ediyor. Spor federasyonlarında milli takımda antrenör, hakem, eğitim kurulu üyesi olan öğretim üyelerimiz bulunuyor. Yüksekokulumuzun fakülte olmasıyla bu başarılarına yenilerini ekleyeceğine yürekten inanıyorum. Fakülteleşme sürecinde başta BESYO Müdürümüz Sayın Prof. Dr. Nizamettin Çiftçi olmak üzere emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

En Çok Beğenİ Alanlar

İstanbul’da Besyosu Olan Üniversiteler

Güncel gelişmelerden anında bilgi sahibi olmak için @besyocuyuzcom instagram hesabımızı takip edebilirsiniz. DOĞRU ÜNİVERSİTE SEÇMEK BESYO KAZANMADAKİ EN ÖNEMLİ ETKENDİR. BU SEBEPLE ÜST DÜZEY BİR MODÜL TASARLADIK. YAPAY ZEKA TEKNOLOJİSİ…
Devamı..