Siirt Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı 2018

Güncel gelişmelerden haberdar olmak,  canlı yayınlarımızda bizlere sorular sormak, videolarımızı takip etmek ve son dakika gelişmelerini bildirim olarak almak için sağ taraftan sosyal medya hesaplarımızı takip edip tamamen ücretsiz uygulamamızı Google Play ve Apple Store’a “Besyocuyuz” yazıp indirebilirsiniz

SINAVA 1 HAFTA KALA ÖZEL BİR KURS TARAFINDAN SİİRT ÜNİVERSİTESİ İÇİN PARKUR ÇALIŞMASI YAPILACAKTIR. BİREBİR PARKUR KURULUP TEKNİK GÖSTERİLİP FOTOSEL EŞLİĞİNDE DERECE ALINACAKTIR.
KATILMAK ve ÜCRET HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLMAK İÇİN “0 554 392 12 48” İLE İLETİŞİME GEÇİNİZ

https://youtu.be/nKWQdH4XZh4

BAŞVURU KOŞULLARI
a. T.C. vatandaşı olmak.
b. En az lise mezunu olmak.
c. Başka bir yükseköğretim kurumundan disiplin suçları nedeniyle çıkartılmamış olmak.
ç. Adayların, 2018 TYT sınavındaki puan türlerinin herhangi birisinden en az 150,00 puan almış olması gerekir.
d. Engelli adayların Yükseköğretim Kurul Başkanlığı’nın 15.02.2018 tarih ve 32625594- 11624 sayılı yazısına istinaden, Temel Yeterlilik Testi (TYT) puan türünden en az 100 ve üzeri puan alan aday başvuru yapabilecektir.
e. Başvuru hizmet ücreti olan 150 TL’lik banka dekontunun aslı.
f. Sağlık Raporu; “Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Bölümlerinin Özel Yetenek Sınavına Girmesinde Sakınca Yoktur” ibareli ve fotoğraflı resmi bir sağlık kurumundan alınmış belge. Kronik hastalığı olan adaylar hiçbir farklılık gözetilmeden BESYO Özel Yetenek Sınavına katılmak zorundadırlar.
g. Adaylar başvuru tarihleri arasında belgelerini elden teslim edeceklerdir, kargo ve posta ile yapılan başvurular kabul edilmez.

Kılavuzu Görüntüle
Bir yanıt yazın
You May Also Like