Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı 2018

Güncel gelişmelerden haberdar olmak,  canlı yayınlarımızda bizlere sorular sormak, videolarımızı takip etmek ve son dakika gelişmelerini bildirim olarak almak için sağ taraftan sosyal medya hesaplarımızı takip edip tamamen ücretsiz uygulamamızı Google Play ve Apple Store’a “Besyocuyuz” yazıp indirebilirsiniz.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı Kılavuzunu Açıkladı.
Ön Kayıt: Tüm bölümlerin kayıt işlemleri 31 Ağustos – 01 Eylül 2018 (Cuma ve Cumartesi) tarihlerinde, mesai saatleri içerisinde yapılacaktır.
Sınav Tarihi: Engelli adayların özel yetenek sınavı 01 Eylül 2018 (Cumartesi) tarihinde ön kayıtların tamamlanmasının ardından saat 18.00’de yapılacaktır. Diğer adayların sınavları tüm bölümler için 02-03-04 Eylül 2018 (Pazar-Pazartesi-Salı) tarihleri arasında yapılacaktır.
BESYO adaylarının ön kayıt yaptırabilmesi için 2018-Temel Yeterlilik Testi (TYT) bütün bölümler için liselerin diğer alan/kol bölümlerinden mezun olanlar en az 180,000 (Yüz Seksen), liselerin spor alan/kol bölümlerinden, spor lisesinden mezun olanlar ve milli sporcuların en az 150,000 (Yüz Elli) puan alması gerekmektedir. Engelli öğrenciler için (bedensel engelli, görme engelli, işitme engelli, otizmli), engelli olduklarını “Engelli Sağlık Kurulu Raporu” ile belgelemeleri kaydıyla, TYT puanının 100,000 (Yüz) ve üzerinde olması gerekmektedir

Kılavuzu Görüntüle
Bir yanıt yazın
You May Also Like