Spor Dünyası’nın Unutulmaz Karakterlerinden Motivasyon Sözleri

Başarıya ulaşabilmek adına disiplinli bir çalışma sistemi içerisinde hareket etmek ne kadar önemli ise, başarıyı istemek ve mental olarak başarıya hazır olabilmek te aynı ölçülerde önemli olgulardır. Motivasyon  diye tabir ettiğimiz bu olguların bir araya gelmesi ile oluşan istek, bireyi başarıya götüren yegane faktördür.

Motivasyonu tam olarak sağlama ve gidilecek yoldaki her engeli aşabilme yetisine sahip olabilme anlamında spor dünyasının efsane karakterlerinden çok önemli ve üzerine düşünülmesi gereken unutulmaz sözleri sizler için derledik.

 

Basketbol’un majesteleri, NBA Tarihinin beklide gelmiş geçmiş en iyi oyuncusu olan Michael Jordan’dan kariyerinin nasıl şekil aldığına dair unutulmaz bir başarı sözü ile başlayalım.

mj-1024x640

 

I’ve missed more than 9000 shots in my career. I’ve lost almost 300 games. 26 times, I’ve been trusted to take the game winning shot and missed. I’ve failed over and over and over again in my life. And that is why I succeed.

Kariyerim boyunca 9000’den fazla başarısız atış yaptım, 300’den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. Başarımın sırrı işte budur. 

Dokuzu altın olmak üzere on olimpiyat madalyası sahibi olan Amerikalı efsane atlet Carl Lewis’ten başarı yolculuğu ile ilgili güzel bir söz.

carl-1024x777

 

If you don’t have confidence, you’ll always find a way not to win.

Eğer güveniniz yoksa, kazanmamak için her zaman bir yol bulursunuz.

 

Tenis dünyasının unutulmaz isimlerinden, tüm zamanlarda elde ettiği 17 master series ile bu alanda rekoru elinde bulunduran Andre Agassi’den kazanma alışkanlığı üzerine bir söz ile devam edelim.

andre-1024x682

If you don’t practice, you don’t deserve to win.

Eğer idman yapmazsanız, kazanmayı hak edemezsiniz.

 

Otoritelere göre gelmiş geçmiş en büyük Boksör olan, 60 ve 70’li yıllara damgasını vuran ağırsıklet boks şampiyonu efsane Muhammed Ali Clay’den tutkuya dair bir cümle.

muhammed-ali-1024x576

Champions aren’t made in gyms. Champions are made from something they have deep inside them-a desire, a dream, a vision.

Şampiyonlar salonlardan çıkmaz. Şampiyonlar içlerinde tutku, hayal ve amaç olan insanlardan çıkar.

 

Ajax’ta yetişip, Hollanda’nın dünyaya kazandırdığı ender yeteneklerden biri olan, Futbol dünyasının sarı faresi,  Johan Cruyff’tan hayatta kaçırmamanız gereken anlara dair bir söz.

cruyff-1024x680

There’s only one moment in which you can arrive in time. If you’re not there, you’re either too early or too late.

Zamanında orada olabildiğiniz sadece tek bir an vardır. Eğer orada değilseniz, ya çok erken ya da çok geçtir.

 

Bir yanıt yazın
You May Also Like