TBF ile Pamukkale Üniversitesi’nden İşbirliği

Total
0
Shares

Türkiye Basketbol Federasyonu ile Pamukkale Üniversitesi arasında önemli bir anlaşmaya imza atıldı.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun İstanbul’daki merkez binasında gerçekleştirilen toplantıya TBF Başkanı Harun Erdenay, MHK Başkanı Emin Balcı, Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Levent Tuncay, Spor Yöneticiliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Rıdvan Ekmekçi, Spor Merkezi Müdürü Fırat Derviş Eser ve Spor Bilimleri Fakültesi Sekreteri Muammer Erdoğan katıldı.

Bu anlaşmaya göre Pamukkale Üniversitesi, 2016 Bahar Yarıyılı itibariyle Spor Yöneticiliği Bölümü ders programında seçmeli ders olarak açılan ‘’Spor Hakemliği ve Müsabaka Yönetimi’’ dersine eğitim programında yer verecek. Böylece basketbol hakemi olmak isteyen adaylar 3 aylık hem teorik, hem de uygulamalı olarak hakemlik psikolojisi, kural bilgisi, mekanik bilgisi ve müsabaka yönetimi derslerini görerek basketbol aday hakemlik statüsü kazanacak.

denızlı

Yapılan anlaşma gereği teorik derslerin Doç. Dr. Rıdvan Ekmekçi tarafından yürütülecek. Kural bilgisi ve mekanik bilgisi dersleri ile ilgili olarak Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan eğitmenler görevlendirilerek Denizli’de aday hakem öğrencilerle detaylı bir eğitim gerçekleştirilecek. Ayrıca hakemlik uygulaması Pamukkale Üniversitesi bünyesinde kurulacak Fakülteler Ligi sırasında yapılacak. Hakemlik eğitimi ile ilgili ilk defa uygulanacak olan bu eğitim modeli hem psikolojik, hem de hakemliğin diğer gerekli özelliklerini barındırdığı için önemli bir model olacak.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren TBF Başkanı Harun Erdenay anlaşmadan duyduğu mutluluğu dile getirerek, ‘’Bugün Pamukkale Üniversitesi ile çok önemli bir anlaşmaya imza atıyoruz. İnşallah iki taraf için de faydalı bir anlaşma olur’’ dedi.

Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Levent Tuncay ise ‘’Bu anlaşmada emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki adımlarda başarılar diliyoruz. Hayırlı olsun’’ dedi.

Konuşmaların ardından Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay ile Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Levent Tuncay, protokole imza attılar.

Pamukkale Üniversitesi temsilcileri anlaşmanın ardından TBF Başkanı Harun Erdenay’a hediye takdim etti.

denızlı3

 

En Çok Beğenİ Alanlar

İstanbul’da Besyosu Olan Üniversiteler

Güncel gelişmelerden anında bilgi sahibi olmak için @besyocuyuzcom instagram hesabımızı takip edebilirsiniz. DOĞRU ÜNİVERSİTE SEÇMEK BESYO KAZANMADAKİ EN ÖNEMLİ ETKENDİR. BU SEBEPLE ÜST DÜZEY BİR MODÜL TASARLADIK. YAPAY ZEKA TEKNOLOJİSİ…
Devamı..