Üniversitede BESYO’nun çatısı çöktü!

Total
0
Shares

Serdivan’da bulunan Sakarya Üniversitesi Kampüsündeki Beden Eğitimi ve Spor(BESYO) Yüksekokulu çatısı 2 gün boyunca etkili olan sağanak yağış sonrası çatı üzerinde biriken kara dayanamayıp çöktü. Uzay model olarak bilinen çatının çöküşü sırasında Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü tarafından kar yağışı sebebiyle öğrencilerin ve öğretim üyelerine izin verildiği ve binada kimsenin bulunmadığı belirtildi.

AFAD BİNA İÇİNDE ARAMA YAPTI
Binanın çöktüğünü gören çevredekiler durumu hemen sağlık ve itfaiye ekiplerine haber verdi. Olay yerine kısa süre içinde AFAD, itfaiye ve sağlık ekipleri sevkedildi. AFAD’a bağlı kurtarma ekipleri bina içerisine girerek el fenerleriyle içeride kimsenin olup olmadığını öğrenmek için binaya iki taraftan girerek arama yaptı. Bu sırada sağlık ekipleri de bina kapısında olası bir yaralanma durumuna karşı kapıda hazır bekledi. Uzun süre yapılan aramanın sonunda, binada kimsenin bulunmadığı açıklandı.

Büyük bir facianın önüne kar yağışı tatiliyle geçilirken, Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü’nden yapılan açıklamada kesin çökme nedeninin belirlenmediği ve üniversites tarafından konuyla ilgili araştırma komisyonunun kurulduğu belirtilerek şu ifadelere yer verildi

“Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunun bulunduğu binanın spor salonu bölümünde saat 16.40 sularında çatıda çökme meydana gelmiştir. 1999 yılında yapılmış olan uzay çatının çökme nedeni ile ilgili olarak üniversitemizden ve başka üniversitelerden uzman bilirkişi heyeti oluşturulmuştur. Heyetin inceleme raporuna göre gerekli açıklama ve işlemler yapılacaktır.”

Çatının kesin çökme nedeni Sakarya Üniversitesi ve diğer üniversitelerden görevlilerin yer aldığı bilirkişi heyetinin yaptığı araştırmalar sonrası ortaya çıkacak. Bina çevresinde geniş güvenlik önlemi alan polis, olayla ilgili soruşturmasını sürdürüyor.

En Çok Beğenİ Alanlar

İstanbul’da Besyosu Olan Üniversiteler

Güncel gelişmelerden anında bilgi sahibi olmak için @besyocuyuzcom instagram hesabımızı takip edebilirsiniz. DOĞRU ÜNİVERSİTE SEÇMEK BESYO KAZANMADAKİ EN ÖNEMLİ ETKENDİR. BU SEBEPLE ÜST DÜZEY BİR MODÜL TASARLADIK. YAPAY ZEKA TEKNOLOJİSİ…
Devamı..