YKS’de Bu Yılı Kapsayan Şok Değişiklikler Masada!! ARTIK YETER

https://www.youtube.com/watch?v=RcFbnjt_WcQ&feature=youtu.be

Güncel gelişmelerden haberdar olmak,  canlı yayınlarımızda bizlere sorular sormak, videolarımızı takip etmek ve son dakika gelişmelerini bildirim olarak almak için sağ taraftan sosyal medya hesaplarımızı takip edip tamamen ücretsiz uygulamamızı indirebilirsiniz.

Sistemle oynaya oynaya oyun hamuruna çevirdiler, öğrenciler değişikliklerden dolayı neye çalışacağını bilmiyor ARTIK YETER!!

Sabah Gazetesinin Haberi:

Sınav iki güne bölünecek. Soru sayısı artırılacak. Türkçe ve matematik sorularının yanı sıra sosyal bilimler, fen bilimleri ile din kültürü ve ahlak bilgisi soruları da sorulacak

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın ayrıntılarının kamuoyuna açıklanmasının ardından öğrencilerdengelen tepkiler ve sivil toplum kuruluşlarının itirazları üzerine Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla YÖK yönetimi geçtiğimiz hafta STK temsilcileriyle bir araya gelerek itirazları ve önerileri değerlendirdi.

YKS için sivil seferberlik

Yükseköğretim Kurumu (YÖK) üniversiteye girişte bu sene ilk kez uygulanacak, milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda beş değişiklik talebini masaya yatırdı. 
Sivil toplum kuruluşlarından gelen tepkiler üzerine YÖK yönetimi, ilk oturumda, Türkçe ve matematik sorularının yanı sıra sosyal bilimler, fen bilimler ve din kültürü ve ahlak bilgisi sorularının eklenmesi,soru sayısının artırılması ve sınavın iki güne uzatılması üzerinde çalışıyor. 
STK’lar, YKS‘nin sabah gerçekleştirilecek birinci oturumunda Türkçe ve matematik sorularının yanı sıra sosyal bilimler, fen bilimler ile okullarda zorunlu ders olarak okutulan ve değerler eğitiminin deverildiği Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi’nin ayrı soru başlıkları altında verilmesini talep ettiler. STK’lar soruların Türkçe ya da matematiğin içine katılması yerine ayrı konu başlıklarında yer almasını da istedi.

You May Also Like

47 bin öğretmen ataması

47 bin öğretmen ataması için hazırlanan tasarı Meclis Başkanlığı na sunuldu. Hükümet, Ağustos ayında 47 bin öğretmenin atanabilmesi için Meclis Başkanlığı na yeni bir kanun tasarısı verdi. Başbakan Davutoğlu nun…
Görüntüle

Göreve başlamayan öğretmene ceza!!!

40 bin öğretmen ataması 19 Eylül’de yapıldı. Atanan yeni öğretmenler 22 Eylül’den itibaren görevlerine başlayabilecek. [divider] Yeni atanacak olan Öğretmenler uyarıya dikkat! Görevine başlamayan öğretmenler atandıkları tarihten 1 yıl geçmeden…
Görüntüle

Oryantiring Hakem Kursu

Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından 08-09 Kasım 2014 Tarihlerinde Kahramanmaraş’ta Aday Hakem Kursu Açılacaktır. ADAY HAKEM KURSUNA KATILIM ŞARTLARI: a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, b) En az lise ve dengi okul mezunu olmak,…
Görüntüle