YÖK’ten Flaş Özgeçmiş ve YGS5 Açıklaması

Total
0
Shares

https://www.youtube.com/watch?v=OsZXX47FXVw&feature=youtu.be

YÖK’ün 9 haziran 2017 itibariyle tüm okullara gönderdiği yazıda belirtildiği gibi;
Özel yetenek sınavıyla öğrenci alan üniversitelerin bir kısmı sadece sportif özgeçmişle öğrenci almakta, bir kısmı ise YGS5 puanına göre sıralayıp değerlendirmeye almaktadır. YÖK’ün yaptığı bu açıklamada özel yetenek sınavı yapacak üniversitelerin bu şekilde öğrenci alamayacağını belirtilmektedir.
Buna göre bu yıl Hacettepe Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Eskişehir Üniversitesi gibi sadece özgeçmişle alacak üniversitelerin sınavları iptal olabilir. Bununla ilgili en yakın süreçte sizlere bilgi vereceğiz. Ancak, sadece sportif özgeçmişle öğrenci alması beklenen Düzce Üniversitesi, Yozgat Bozok Üniversitesi, Muğla Üniversitesi gibi üniversitelerin Özel yetenek sınavı yapması gerektiği YÖK yazısıyla resmileşti.


Konuyla ilgili Boğaziçi öğretim görevlisi sayın Dr Mustafa Erol; Bir çok üniversiteye yazı göndermiş ve geri dönüş almıştı. YÖK nezdinde yapılan bu açıklamada büyük bir payı vardır.
İşte aynı zamanda İstanbul Sprint Spor Akademisi Başantrenörü olan Mustafa hocamızın gönderdiği yazı ve aldığı dönüt;

En Çok Beğenİ Alanlar

İstanbul’da Besyosu Olan Üniversiteler

Güncel gelişmelerden anında bilgi sahibi olmak için @besyocuyuzcom instagram hesabımızı takip edebilirsiniz. DOĞRU ÜNİVERSİTE SEÇMEK BESYO KAZANMADAKİ EN ÖNEMLİ ETKENDİR. BU SEBEPLE ÜST DÜZEY BİR MODÜL TASARLADIK. YAPAY ZEKA TEKNOLOJİSİ…
Devamı..