YÖK’ÜN LYS AÇIKLAMASININ BESYO’YA ETKİSİ NEDİR?

Total
0
Shares

Güncel gelişmelerden haberdar olmak,  canlı yayınlarımızda bizlere sorular sormak, videolarımızı takip etmek ve son dakika gelişmelerini bildirim olarak almak için sağ taraftan sosyal medya hesaplarımızı takip edip tamamen ücretsiz uygulamamızı indirebilirsiniz.

YÖK’ün yaptığı son değişiklikler bir çok kişinin kafasını karıştırmıştır.
Bu değişikliklere göre Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği programı öğrenci alımları, YGS-6’dan TM-2’ye geçtiği belirtilmiştir.
Bildiğiniz üzere yalnızca Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümüne ÖSYM tercihiyle YGS-6 puan türünden öğrenci alımı gerçekleştirmiştir. Bu değişiklik Kocaeli Üniversitesini etkilemektedir.
Bu değişiklikler Özel yetenek sınavıyla öğrenci alan üniversiteleri kapsamamaktadır.
Görselde gördüğünüz gibi özel yetenek sınavı yapan üniversiteler YGS ile değerlendirme yapacak ve özel yetenek sınavı yapılacak bölümlerden birisi de beden eğitimi ve spor öğretmenliği bölümüAyrıntılar için 2017 ÖSYS Kılavuzunu inceleyebilirsiniz. ÖSYS KILAVUZUNU GÖRÜNTÜLE

En Çok Beğenİ Alanlar

İstanbul’da Besyosu Olan Üniversiteler

Güncel gelişmelerden anında bilgi sahibi olmak için @besyocuyuzcom instagram hesabımızı takip edebilirsiniz. DOĞRU ÜNİVERSİTE SEÇMEK BESYO KAZANMADAKİ EN ÖNEMLİ ETKENDİR. BU SEBEPLE ÜST DÜZEY BİR MODÜL TASARLADIK. YAPAY ZEKA TEKNOLOJİSİ…
Devamı..