Öğretmenlerden Somalı gençlere spor malzemesi

Beden eğitimi öğretmenlerinin de bulunduğu Türkiye Beden Eğitimi Öğretmenleri Dernekleri Federasyonu’na bağlı bulunan illerin öğretmenleri Soma’ya gitti. Burada kalan çocuklara spor malzemeleri dağıtan, onlarla bir araya gelen Beden Eğitimi öğretmenleri güzel bir organizasyona da imza attılar.

ŞİŞMAN VE AKÇAY KATILDI

 Beden Eğitimi Öğretmenlerinden Cihan Şişman ve Hüseyin Akçay’ın da katıldığı organizasyonda Soma Mehmet Akif Ersoy İlkokulu Sınıf Öğretmeni İlhan Kırbaç tarafından belirlenen ailelerin çocuklarına spor malzemeleri verilerek acılarını bir nebzede olsun hafifletmeleri amaçlandı. İlimiz beden eğitim öğretmenlerinden Cihan Şişman ile Hüseyin Akçay, böyle bir organizasyonun içinde yer almaktan dolayı çok büyük bir mutluluk duyduklarını söyledi.

ÖNEMLİ BİR ORGANİZASYON

Federasyon Başkanı Hüseyin Kibar, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Beden Eğitimi Öğretmenlerinin katıldığı organizasyonda Kınık METEM Beden Eğitimi Öğretmenleri Arif Bayar, Mustafa Çelik ile Soma 13 Eylül Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Ufuk Karpuz’a yeni eğitim öğretim yılında ilçelerindeki okullara verilmek üzere federasyona üye dernekler tarafından sağlanan spor malzemeler teslim edilerek organizasyon sona erdi. İzmir, Adana, Kocaeli, Aydın, Uşak, Bolu, Hatay, Mersin ve Sinop illeri temsilcilerinin beden eğitimi öğretmenleri katıldıkları organizasyonda Şehit Madencilerimizin ailelerini ve kabristanlarını da ziyaret ettiler.

Bir yanıt yazın
You May Also Like

Uşak Üniversitesi Spor Bilimleri Duyuru

Uşak Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü’ne 2015-2016 eğitim öğretim yılında ilk defa öğrenci alınacak. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Uşak Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü’ne öğrenci alınması teklifini…
Görüntüle