Bigem´in Katili Beden Eğitimi Öğretmeniymiş!

Beden Eğitim öğretmenliğini bitiren Defterdarlık personeli şizofren hastası Ayşe K.’nın kendi başvurusu üzerine Milli Eğitim tarafından yaklaşık 1-2 ay önce İzzet Baysal Bolu Anadolu Lisesi’ne beden eğitimi öğretmeni olarak atamasının yapıldığı, ancak daha sonra bu göreve başlamak istemediğini belirten bir dilekçe vererek kendi isteği ile bu görevi reddettiği öğrenildi.

Bolu polisi gece boyunca olay yerinden kaçan Ayşe K.’yı yakalamak için şehrin kilit noktalarında operasyon başlattı. Ancak katilin izine bir türlü rastlanamadı. Edinilen bilgiye göre eşinden boşanmak üzere olan ve uzun bir süreden beri evde yalnız yaşayan Ayşe K.’nın oturduğu apartmandaki kapı komşuları olan öğrencilerin ihbarı ile sanığın izi bulundu. Ayşe K., cinayetten sonra kapı komşusu olan öğrencilerin kapısını çalarak burada bir süre oturdu. Daha önce de zaman zaman ziyaret ettiği komşu öğrenci evinde çok sinirli ve tedirgin davranışları ile dikkat çekti. Ve en önemlisi çorabındaki kan lekesi öğrencileri tedirgin etti. Ayşe K. burada bir süre oturup gençlerle konuştuktan sonra yan dairedeki evine geçti. Daha sonra tekrar gençlerin kapısını çalan Ayşe K.’nı dersimiz var diyerek eve almayan gençler, internette gazetelerden cinayet haberini okuyup, tarife uyan failinin yakalanamadığını okuyunca, polisi arayarak ihbarda bulundular. Polisin belirtilen adrese yaptığı operasyon sonucu Ayşe K.’nın yakalanarak gözaltına alındığı belirtildi.

Ayşe K.’nın Bigem Çubukçuoğlu’ndan önce kafeden çıkan başka bir kıza saldırdığı, bu sırada elindeki bıçağı düşürdüğü, bunu fırsat bilen kızın kaçarak kurtulduğu belirtildi. Olayın hemen ardından düşürdüğü yerden aldığı bıçakla kafeden çıkan Bigem’e saldıran Ayşe K.’nın genç kızı boynundan, kalbinden ve karnından bıçakladığı ifade edilirken, genç kızın hastanede değil, olay yerinde hayatını kaybettiği belirtildi.

Bir yanıt yazın
You May Also Like