Giresun Üniversitesi Besyo Özel Yetenek Sınavı 2018

https://www.youtube.com/watch?v=jJHE2s1R5zo&t=3s


Güncel gelişmelerden haberdar olmak,  canlı yayınlarımızda bizlere sorular sormak, videolarımızı takip etmek ve son dakika gelişmelerini bildirim olarak almak için sağ taraftan sosyal medya hesaplarımızı takip edip tamamen ücretsiz uygulamamızı Google Play ve Apple Store’a “Besyocuyuz” yazıp indirebilirsiniz.

2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavının (YKS) Temel Yeterlilik Testi (TYT) sınavında 150 ve üzeri (engelli öğrenciler için 100 ve üzeri) puan olması gerekmektedir. 2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavının (YKS) Temel Yeterlilik Testi (TYT) sınavında 150 ve üzeri (engelli öğrenciler için 100 ve üzeri) puan olması gerekmektedir.
Birinci Aşama (Eleme): Engelli adaylar hariç Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünü tercih eden erkek ve kadın adaylar için ayrı ayrı becerikoordinasyon testi dereceleri (saniye) en düşük olandan en büyük olana doğru sıralanır. Genel sıralamada ilk % 50’ye giremeyenler elenir. Koordinasyon parkurundan sıfır (0) çekenler veya diskalifiye olanlar sıralamaya dahil edilmez. Erkek ve kadınlarda ilk % 50’liye giren adayların Yerleştirme Puanlarına (YP) göre en yüksekten başlayarak bu bölümü tercih edenler kontenjan sayısınca yerleştirilir
İkinci Aşama: Engelli adaylar ile Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümüne yerleştirilen adaylar hariç Antrenörlük Eğitimi I. Öğretim Programını tercih eden erkek ve kadın adaylar için ayrı ayrı beceri-koordinasyon testi dereceleri (saniye) en düşük olandan en büyük olana doğru sıralanır. Bu sıralamada ilk % 50’ye giremeyenler elenir. Koordinasyon parkurundan sıfır (0) çekenler veya diskalifiye olanlar sıralamaya dahil edilmez. Erkek ve kadınlarda ilk % 50’liye giren adayların Yerleştirme Puanlarına (YP) göre en yüksekten başlayarak sırasıyla Antrenörlük Eğitimi I. Öğretim Programını tercih edenler kontenjan sayısınca yerleştirilir.
Üçüncü Aşama: Engelli adaylar, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü ile Antrenörlük Eğitimi I. Öğretim (gündüz) programlarına yerleştirilen adaylar hariç Antrenörlük Eğitimi II. Öğretim (gece) Programını tercih eden erkek ve kadın adaylar için ayrı ayrı beceri-koordinasyon testi dereceleri (saniye) en düşük olandan en büyük olana doğru sıralanır. Bu sıralamada ilk % 50’ye giremeyenler elenir. Koordinasyon parkurundan sıfır (0) çekenler veya diskalifiye olanlar sıralamaya dahil edilmez. Erkek ve kadınlarda ilk % 50’liye giren adayların Yerleştirme Puanlarına (YP) göre en yüksekten başlayarak sırasıyla Antrenörlük Eğitimi II. Öğretim Programını tercih edenler kontenjan sayısınca yerleştirilir.

Kılavuzu Görüntüle
Bir yanıt yazın
You May Also Like