IAAF Çocuk Atletizmi Semineri-SİVAS

Sivas Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğünün talebi doğrultusunda “IAAF Çocuk Atletizmi” Antrenör Eğitim Semineri 16 – 17 Aralık 2016 tarihleri arasında Sivas ilinde organize edilecektir.

Sivas Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün Gençlik Merkezi binasında ki derslik ve Spor Salonunda gerçekleştirilecek olan Seminere katılım bedeli 30.00TL dir.

Antrenörlerimize bu seminerde de paket avantaj uygulaması devam edilecektir.  Paket Seminer avantajında “IAAF Çocuk Atletizmi, Sporda Çocuklara Psikolojik yaklaşım, Fair Play ve Madde Bağımlılığı ve Çocuklar” konuları anlatılarak 4 sertifika verilecektir.

Paket avantajından yararlanmak isteyen antrenörlerimiz 4 Sertifika için 100,00 TL ödeyecektir.

Paket avantajından yararlanmak isteyen Antrenörlerimiz ödemeleri gereken ücreti  seminer girişinde görev yapacak olan mutemette makbuz karşılığında yapabilecekleri gibi, Federasyonumuzun Türkiye İş Bankası Ankara Şubesindeki 4200 Kod, TR09 0006 4000 0014 2005 9410 76 iban numarasına veya İş Bankası ATM lerine de yapabileceklerdir.

 

IAAF ÇOCUK ATLETİZMİ SEMİNERİ NEDİR ?

IAAF Çocuk Atletizmi, IAAF  tarafından düzenlenen bir programdır. Seminerden sonra katılımcılar 196 ülkede uygulanan ve Dünyada geçerliliği olan bir belgeyi alabiliyorlar.

Bu seminerin hedefi 7 yaşından başlayarak çocuklara atletizmi öğretmek. Ama bunu ağır antrenman yaparak değil de, oyunlarla öğretmek.

NEDEN BU BELGEYİ ALMALIYIZ ?

Türkiye Atletizm Federasyonunun aldığı karara göre , atletizm antrenörlüğü yapacak kişilerin IAAF Çocuk Atletizmi Sertifikası alması zorunlu hale getirilmiştir. Yani bu sertifika olmadan Atletizm Antrenörlüğü yapılamamaktadır.

Bir yanıt yazın
You May Also Like