Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Besyo Analiz 2016

Bu yazı besyocuyuz.com’un 20.01.2016 tarihinde yayımlamış olduğu uygulamaya aittir. Özeti kullanmak isteyenler site linkini kopyalayıp paylaşabilir. Aksinin yapılması durumunda anayasanın (4630/1 – 4630/2 – 4630/3 md.) uyarınca  gerekli ceza-i müeyyide ile karşılaşılacaktır.
-Tüm Üniversiteler Hakkında Ayrıntılı Bilgiler (Parkur Ölçüleri, Kazananların Ortalama Puanı, Sınav Sistemleri)
-Güncel Haberler İçin Bildirim Sistemi (Sınav Kılavuzunun Açıklanması vs.)
-Sınav Takvimi (Yaklaşan Sınavların Tarihleri)
-Sınav Videoları ve Geçmiş Dönem Kılavuzları, Sonuçları
-E-dergi sekmesinde tüm üniversiteler hakkında aşağıdaki gibi tüm bilgiler
Uygulamamızı Google Play ve Apple Store’da “Besyocuyuz” yazarak ücretsiz indirebilirsiniz.
1 DAKİKALIK VİDEO

https://youtu.be/Jlx4CCgZRQY

KIRŞEHİR AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ
Sınav İçeriğinin Özeti
Ahi Evran Üniversitesinin özel yetenek sınavı Öğretmenlik ve Spor Yöneticiliği bölümleri için koordinasyon ve YGS değerlendirmesinden Antrenörlük Bölümü için Koordinasyon Parkuru, YGS değerlendirmesi ve Sportif Özgeçmiş değerlendirmesinden oluşmaktadır. Öğretmenlik bölümünde koordinasyon parkuru %40, YGS değerlendirmesi %60, Spor Yöneticiliği bölümünde koordinasyon parkuru %60 YGS puanı %40 ve Antrenörlük bölümünde koordinasyon parkuru %15, sportif özgeçmiş %80 ve YGS %5 etkilidir. YGS baraj puanı öğretmenlik bölümü için 200, Antrenörlük bölümü ve Spor Yöneticiliği bölümleri için 170 milli ve spor lisesi çıkışlı adaylar için 150’dir. YGS’de ham puan olarak herhangi bir puan türünde bu puanları almış olan adaylar üniversiteye başvurularını yapabilir.

Sınavın Açıklaması
1-KOORDİNASYON PARKURU 


a) İstasyon 1: Öne takla (Her türlü olabilir).
b) İstasyon 2: Kendi etrafında 360 derece dönüş (çift ayakla başlar çift ayakla biter) Aksi takdirde 2 sn. ceza puanı alır. Burgu (iki ayakta içeride olmak kaydı ile) belirlenen çember içerisinde başlar ve bu alan içerisinde biter. Alanın dışına çıkan 2 sn ceza puanı alır.
c) İstasyon 3: Bayanlar için 60 cm erkekler için 80 cm yüksekliğindeki ve koşu yönüne paralel olan engelin önce üzerinden sıçrayıp, daha sonra altından geçilip sekiz şeklindeki hareketini bitirerek istasyon tamamlanır (Harekete sağ veya soldan başlanabilir). Aday dört hareketten yapmadığı her hareket için 2 sn. ceza puanı alır.
d) İstasyon 4: Kasa içindeki sağlık topları birer-birer diğer kasaya taşınır. Topların taşınmasında belli bir sıra yoktur. Taşınan toplar mutlaka kasaya konmalıdır. Aksi takdirde aday topu koyması için geri çevrilir.
e) İstasyon 5: Kasa içinden alınan bir hentbol topu ile yüzü ve vücudu duvara dönük olarak üç atış yapılır, her atışın geçerli olması için yapılan atışın, atış çizgisinden 5 metre uzaklıktaki ve 2 metre yükseklikteki duvarda bulunan çizginin üzerinde olması gerekmektedir. Atış sırasında adayın ayağı çizgiyi geçemez. Ayak çizgiyi tamamen geçerse her atış için 1 sn. ceza puanı verilir. Kaçan top yakalanıp devam edileceği gibi kasadan yeni bir top alınarak da atışlar tamamlanabilir. Ancak, son atışın yapıldığı top kesinlikle kasanın içine konulmalıdır. Kasanın içine girip çıkan top, koyuldu sayılırken; kasanın kenarına çarpıp çıkan top kasaya koyuldu sayılmaz ve kesinlikle yakalanıp kasaya konulmalıdır.
f) İstasyon 6: 40 cm. yüksekliğindeki banktan beş kez çift ayak sıçrama yapılır. Her eksik sıçrama ve tek ayak sıçrama için 2 sn. ceza puanı verilir.
Önemli Uyarı: 6. ve 7. İstasyon arasında bulunan ve geçiş yönü belirtilmiş olan koninin geçilmesinde belirtilen yön dışında, koninin solundan geçildiğinde 2 sn. ceza puanı, üstünden geçildiğinde 1 sn. ceza puanı verilir.
g) İstasyon 7: Otomobil lastiklerinin içine tek ayakla basarak koşu. Her bir lastiğin içerisine basmayanlar için bir (1) sn ceza puanı verilir.
h) İstasyon 8: Koşarak slalom geçme. Beş engel arasından slalom hareketi yapılır. 1 slalom atlayana 2 sn ceza puanı verilir, 2 slalom atlayana 4 sn ceza puanı verilir. Daha fazla slalom hareketi atlayan aday geri döndürülür dönmediği taktirde diskalifiye olur.
i) İstasyon 9: 3 ve 6, m sprint. Aday 3 ve 6 m sprint koşularında huni etrafını dolaşmak zorundadır. 3m sprint atlayan 5 sn, 6m sprint atlayan 8 sn ceza puanı alır. Her iki kapıyı atlayan aday diskalifiye olur.

https://www.youtube.com/watch?v=Dngo27-KOXI

2-SPORTİF ÖZGEÇMİŞ
Özgeçmiş Tablosunu Görüntüle

Kontenjanlar

2016 Yılında Kazananların Ortalama Puanları ve Öğretmenlik Bölümünü Kazanan En Düşük YGS
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümü
Üniversitesi TC Kimlik numarasıyla son derece subjektif şekilde sınav sonuçlarını açıklamıştır. Bu nedenle kazanan analizi yapabilmemiz söz konusu değildir.

Kimler Düşünebilir?
Üniversitenin neye göre, nasıl, ne şekilde öğrenci aldığı tam bir muallaktır. Sınav sonuçlarını da kişiye özel açıklaması bu muallaklığın bir numaralı etkenidir. Kırşehir Ahi Evran üniversitesini objektif sınav yapmaya davet ediyorum.
Kırşehir Ahi evran üniversitesini amcası dayısı olan adaylar düşünebilir. Onlardan kontenjan kalırsa da sınavla değil kura ile öğrenci aldıklarını düşünüyorum. Şansına güvenen adaylar düşünebilir.

Kılavuzu Görüntüle

Bir yanıt yazın
You May Also Like

Edirne Trakya Üniversitesi Besyo Video Analiz 2016

 Bu yazı besyocuyuz.com’un 20.01.2016 tarihinde yayımlamış olduğu uygulamaya aittir. Özeti kullanmak isteyenler site linkini kopyalayıp paylaşabilir. Aksinin yapılması durumunda anayasanın (4630/1 – 4630/2 – 4630/3 md.) uyarınca  gerekli ceza-i müeyyide ile karşılaşılacaktır.…
Görüntüle