Konya Selçuk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Bilimleri Sınavı 2020

Milli Sporcu ve engelli kontenjanları toplam kontenjan içerisindedir. Milli ve engelli kontenjanı dolmadığı takdirde bu kontenjanlar genel kontenjana eklenecektir. ‐ İlgili programa başvuran engelli öğrenci kontenjanının ayrılan kontenjandan fazla olması durumunda, özel yetenek sınavını kazanan ancak ayrılan kontenjana yerleşemeyen adayların, ÖSYS Puanının değerlendirmeye katılan diğer öğrenciler ile birlikte ÖSYS puanlaması dahil edilerek değerlendirmeye tabi tutulacaktır,

Erkek milli kontenjanı dolmazsa kadın milli adaylardan puan sıralamasına göre, kadın milli kontenjanı dolmazsa erkek milli adaylar puan sıralamasına göre yerleştirilecektir.

Engelli adaylar sınavın, beceri koordinasyon parkur etabından muaftır. Bu adaylar spor özgeçmişleri ile değerlendirmeye alınacaktır.

6 Engelli kontenjanları dolmadığı taktirde öncelikle engelli kontenjanları kendi içerisinde tamamlanacak yine eksik kontenjan kalır ise boş kontenjan genel kontenjana aktarılacaktır.

Adaylar otomatik olarak bütün bölümlere müracaat etmiş kabul edilecek fakat Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümüne TYT’den ilk 800 bine girme şartı aranacaktır.

Her program için asil ve yedek listeler de ayrı ayrı ilan edilecektir. Adayların Covid (19) tedbirleri nedeniyle ön kayıt ve sınavlara maske ile gelmeleri zorunludur.

Kılavuz ÖN DUYURU
Bir yanıt yazın
You May Also Like