Maraton’da ölüm!

Londra Maratonu’nda 42 yaşında bir atlet finiş çizgisini geçer geçmez fenalaştı ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

[divider]

Londra Maratonu’nda 42 yaşında bir atlet finiş çizgisini geçer geçmez fenalaştı ve kaldırıldığı hastanede öldü.

42 yaşındaki erkek atlet ilk yardım görmesine rağmen kurtarılamadı. Maratonu 26.2 mil koşup hedefine ulaşan koşucunun ölme pahasına yarışı bitirmiş olabileceği ileri sürüldü. Maraton’un organizasyonunu yapan Virgin Money sözcüsü; Virgin Money London Marathon organizatörleri ölen koşucunun ailesine ve arkadaşlarına içten taziyelerini bildirdiler” diye konuştu.

42 yaşındaki koşucunun beklenmedik ölümüne basın mensuplarının tanık olmadığı anlaşıldı. Diğer taraftan maratonda 8. gelerek herkesi hayal kırıklığına uğratan iki altın madalya sahibi İngiltere Olimpiyat Şampiyonu Mo Farah, maratonla işinin bitmediğini ve önümüzdeki yıllarda da yarışacağına dikkat çekerken ”Yüzde 100 geri döneceğim. Böyle bir düşüşle bitirmeyeceğim. Denemez istedim. Londra benim şehrim. Ben burada büyüdüm. Başka bir maratona girmem yanlış olurdu. Geri döneceğim ve daha iyi sonuç alacağım. Bir maraton daha deneyeceğim ama ne zaman bilmiyorum” dedi. The Daily Telegraph gazetesi bugünkü manşetini Londra Maratonu’na ayırırken Mo Farah’ın ”Geri döneceğim ama biraz zaman alabilir” sözlerini manşet yaptı.

 

Eurosport

Bir yanıt yazın
You May Also Like

Sakarya Besyo’nun Son Hali

Yoğun kar yağışı sonrası biriken kar yükünü kaldıramayarak çöken Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) binasının çatısında tadilat çalışmaları başladı. Sakarya’da yeni yılın ilk gününden itibaren etkili…
Görüntüle

Besyo Öğrencisi Şampiyon Oldu

Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’nde düzenlenen Türkiye Üniversiteler Arası Boks Şampiyonası’nda Ağrılı Boksör Talip Duru şampiyon oldu.   Üniversite Sporları Federasyonu tarafından her yıl düzenli olarak yapılan…
Görüntüle